PARKTA DÖVDÜĞÜ ÇOCUKLUK ARKADAŞINI KOMAYA SOKTU

ADANA’dahi parka çağırıp tartıştığı çocukluk arkadaşı Serkan Bahtiyar’yu (18) öldüresiye döven Yusuf Fert Kudurgan (18), ambulans haykırmak adına cep telefonunu alıp, kaçtı. Dedesinin evinde yakalanan Coşmuş, ‘Beni sonsuz aşağılıyordu. Akşam Ezanı bahsetmek için parka çağırdım. Küfredince dayanamadım, dövdüm” dedi. Kuduruk tutuklanırken, Mutlu’nun ise dirimsel tehlikesi sürüyor.

Olay, 26 Eylül günü saat 20.30 sıralarında Seyhan ilçesi Yeşilyuva Mahallesi’ndeki yavru parkında meydana geldi. Serkan Bahtiyar, tıpkı süre ilk tartıştığı çocukluk arkadaşı Yusuf Duygusal Kuduruk ile küstü. Kudurgan, görüngü günü çökertme telefonuyla aradığı Mutlu’yu konuşmak amacıyla parka çağırdı. Buluşan iki eş, küfürleşme dolayısıyla baştan tartışmaya başladı. Çıkan arbedede Kuduruk, Bahtiyar’yu çifte ve yumruklarla darbetti. Yere düşen Bahtiyar, başını betona çarparak kısık yaralandı. Coşmuş ise arkadaşının cebindeki çökertme telefonunu alıp, olay yerinden kaçtı.

VATANDAŞLAR GÖRDÜ

Parkta revan vatandaşlar, Mutlu’yu yerde gelişmemiş yatarken görünce polis ve keyif ekibine ihbarda bulundu. İlk müdahalesi yapılan Bahtiyar, ambulansla Adana Kent Yetişek ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Dirimsel ateş kaydıyla ameliyata alınan Bahtiyar’nun, hatır kanaması geçirdiği belirlendi. Ağır Sıklet hizmet ünitesinde tedavi gören Bahtiyar’nun, bilincinin bağlı olduğu ve dirimsel tehlikesinin sürdüğü belirtildi.

TUTUKLANDI

Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Bahtiyar’nun cep telefonu sinyalini takip edip, eş arkadaşları olan U.C.?yi (17) yakaladı. İfadesine başvurulan U.C., Mutlu’yu arkadaşı Kudurgan’ın darbettiğini, cep telefonunu bile ailesine götürmesi için namına verdiğini söyledi. Bu vukuf konusunda ekipler, kaknem Azılı’ı dedesinin Hurmalı Mahallesi’ndeki evinde gözaltına aldı. Emniyetteki ifadesinde, ‘Beni daim aşağılıyordu. Akşam bahsetmek için parka çağırdım. Küfredince dayanamadım, dövdüm” diyen Azgın, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.Share: