Pasinler ilçesindeki yatırımlar törenle hizmete açıldı

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Pasinler’in Pörsümüş Mahallesi’nde gerçekleştirdiği yatırımları törenle hizmete açtı.

Pörsümüş Mahallesi’nde düzenlenen toplu açım programında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Gömlek, 8 yıldır kenti mahalle, ilçeleriyle dönüştürmeye ve hayat standartlarını yükseltmeye devam etiklerini söyledi.

Kentin seçme alanda yatırımları sürdürdüğünü ifade fail Kademe, şöyle konuştu:

“Yenilenebilir enerji kaynaklarına yöneldik, tarih enerjisinden ve metan gazından neşelilik elde ettik. Yani tıpkı nevi doğanın gücünü kullanarak, doğayı himaye altına aldık. Asfaltta, kol ve angajman yollarında, kullanılmamış dudak ve bulvar düzenlemelerinde, nöbet yapımında Türkiye rekoru kırdık. 8 yılda 10 milyon ton asfalt döktük. Avrupa’dan getirdiğimiz teknolojiyle yollarımızı elan bodur sürede elan konforlu hale getiriyoruz. ‘Korunan Güneş Dönüşen Kent Erzurum’ fikrimizle kentsel dönüşümde yaşıt alınan bellik bir site olduk. ve demin da mahallemizde asfalt, altyapı çalışmaları, akmaz, yayla akarsu kanalizasyon hattı, sıvat dağıtımı, sulama kanalı, plato yolu yapımı, zir ve üstyapı hizmetlerini sizlerin emrine sunduk. Hayırlı ve hayırlı olsun. Elan yapacağımız çok madde var. Bilinmelidir kim, Erzurum’u geliştireceğiz, Pasinler’i ve Porsuk’u üstelik güzelleştireceğiz.”

Doğu Küçük Asya Projesi (DAP) Havza Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Osman Demirdöğen ve Pasinler Belediye Reisi Ahmet Dölekli üstelik yatırımlardan dolayı ilçe halkı hesabına Evre’e teşekkürname etti.

Konuşmaların peşi sıra mahallede gerçekleştirilen Denk Köy ve Ihtisas Göleti projeleri ile plato yolu, sulama kanalı, hayvan gölgeliği, plato suyu şebeke hattı ve asfalt istila kadar yatırımların açılışı yapıldı.

Share: