Pençe-Kilit şehidinden geriye yürek yarıcı sözler kaldı! “Benim vasiyetim” dedi izleyenler gözyaşlarını tutamadı

Piyon Gedikli Yusuf Tutturgaç (21) El-Kilit işler bölgesinde martir düştü. Elazığ Kovancılar ilçesi nüfusuna mukayyet olan Yusuf Ataş’ın Bingöl’bile işlek ailesine zaviye olgun verildi.

EVİNE TÜRK BAYRAĞI ASILDI

Şehidin babası Nejat Tutturgaç’ın Bingöl İl Emniyet Müdürlüğünde polis güçleri memuru olduğu öğrenildi. Ailenin yaşadığı sokak ve ev Türk bayrakları ile donatıldı.

“MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN”

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman yaptığı açıklamada, “Milletimizin başı sağ olsun. Pençe-Kilit operasyon bölgesinde martir olan Elazığlı hemşerimiz Pyd. Alt. Yusuf Ataş’a Allah’tan yağmur, ailesine ve muazzez milletimize esas sağlığı ve sabırlar diliyorum” dedi.

VASİYETİ ORTAYA ÇIKTI

Piyon Gedikli Yusuf Tutturgaç (21), El-Kilit işler bölgesinde şehit düştü. Elazığ’ın Kovancılar ilçesi nüfusuna kayıtlı olan Ataş’ın vasiyeti içeren görüntüler ortaya daha çok. Ataş’ın çektiği görüntüde, “Benim vasiyetim. Hayattan genişlik çokça istediğim şey, biricik kız çocuğum olsun istiyorum. Şayet ölürsem tek lösemili kız çocuğunun hayatı boyunca parçalanmamış masraflarını karşılayın. Benim vasiyetim budur. Ayrımsız dahi bayramda gidin annemim babamın elini öpün” ifadeleri vadi aldı.Share: