Potada maçlar 13 salonda oynanacak

Türkiye Sigorta Basket Süper Ligi’nde 2022-2023 sezonu maçları, 13 spor salonunda oynanacak.

Rum Efes ile Galatasaray Nef’in maçlarına ev sahipliği yapacak Sinan Fazilet Spor Salonu, arz çok peyrev kapasitesine topluluk vadi olma özelliği taşıyor.

Türkiye’nin en nazik spor salonu olan Sinan Yiğitlik Spor Salonu, 2010 Dünya Basket Şampiyonası ve 2017 Avrupa Basket Şampiyonası maçları ile THY Avrupa Ligi’nde 2012 ile 2017 Flaşör Final organizasyonlarına ev sahipliği yaptı.

Rum Efes ile Galatasaray Nef, Basket Süper Ligi müsabakalarının birlikte Avrupa kupalarındaki maçlarına bile 16 bin seyirci kapasiteli bu salonda çıkacak.

Pervin Spor ve Etkinlik Salonu ikinci sırada

Yeni sezonda maçların oynanacağı salonların peyrev kapasitesi sıralamasında Ülker Spor ve Aktiflik Salonu ikinci basamakta düzlük alıyor.

Fenerbahçe Beko ile Bahçeşehir Koleji’nin müsabakalarını oynayacağı mağaza, 12 bin 687 yabanlık kapasiteye cemaat.

Türk Telekom’un maçlarını yapacağı Ankara Spor Salonu, 9 bin 984 izleyici kapasitesiyle üçüncü tam bulunuyor.

En bir iki kapasiteli salonlar

Basket Süper Ligi’nde Aliağa Petkimspor ile ONVO Büyükçekmece Basket’un maçlarını yapacağı salonlar, peyrev kapasitesi yeryüzü bağan yerler namına öne çıkıyor.

Aliağa Petkimspor’un maçlarını oynayacağı ENKA Spor Salonu ile ONVO Büyükçekmece Basketbol’un maçlarına ev sahipliği yapacak Gazanfer Bilge Spor Salonu, 2 bin 500’er kapasiteye cemaat.

Salonlar ve kapasiteleri

ING Basket Süper Ligi’nde 2021-2022 sezonunda maçların yapılacağı salonlar ve kapasiteleri şöyle:

TakımlarSalonKapasiteAnadolu Efes, Galatasaray NefSinan Erdem16.000Fenerbahçe Beko, Bahçeşehir KolejiÜlker Spor ve Etkinlik12.687Türk TelekomAnkara9.984TOFAŞ, Frutti Extra BursasporTOFAŞ5.750 Gaziantep Basket Karataş Şahinbey5.500Pınar Karşıyaka Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka4.800AYOS Konyaspor Basket Selçuki Belediyesi4.200DarüşşafakaDarüşşafaka Ayhan Şahenk3.509 Manisa Büyükşehir BelediyesporMuradiye3.500Yukatel Merkezefendi Belediyesi BasketPamukkale Üniversitesi3.490 Beşiktaş EmlakjetBJK Emlakjet Spor Kompleksi2.890ONVO Büyükçekmece BasketbolGazanfer Bilge2.500Aliağa PetkimsporENKA2.500Not: Mağaza kapasitelerinde Türkiye Basketbol Federasyonu verileri dikkate alınmıştır.
YORUMLAR
Kullanıcı Adı
500

Aliağa Petkimspor, bu sezon tedenni korkusu sürmek istemiyor Denizli spor haberi… Merkezefendi ve Petkimspor sezonu açıyor Basket: Haftanın programı

Kök: AA

Basket Süper Ligi, basket, Sigorta, Türkiye, Spor, Sonuç An

Serencam An › Spor › Potada maçlar 13 salonda oynanacak – Akıbet Zaman

Bu marifet AA aracılığıyla müstahzar olup habere Sondakika.com yoluyla hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA marifetiyle hazırlanan hep duyum sitemizde hazırlandığı şekliyle bizatihi servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Share: