“Prestij Meselesi” filminde Mahsun Kırmızıgül’ü oynayan Mahmut Kırmızıgül’ün babasına olan benzerliği gündem oldu

Saygınlık Meselesi filminde babası Mahsun Kırmızıgül’e avlu verecek olan Mahmut Kırmızıgül’ün filmden geçmiş görüntüleri yayınlandı. Kırmızıgül’ün babasına ikizi kadar benzemesi sosyal medyaya işaret vurdu.

6 AYDIR ROLÜNE ÇALIŞIYOR

16 yıl önceki Bodrum’dahi bıraktığı sahnelere ferasetsiz dönen Mahsun Kırmızıgül imdi sinema ile müziği tıpkısı arada yürütüyor. Yönetmenliğini yaptığı filmde kendisini canlandıracak insan ise oğlu Mahmut Kırmızıgül’ün 6 aydır üçkâğıtçılık dersi aldığı ve rolü için 8 kilogram verdiği tabir edildi. Babasının mimiklerine üstelik haddinden fazla çalışan Kırmızıgül’ün filmden kareleri şişman bandaj gördü.

Mahmut Kırmızıgül

PRESTİJ MESELESİ FİLMİ

Enstrüman yapımcısı Hilmi Topaloğlu’nun Anadolu’nun dört bir yanından bulduğu yetenekli güre müzisyenleri keşfetmesini bahis edinen ve senaryosunu Kırmızıgül’ün kaleme aldığı “Prestij Meselesi” adlı filmin çekimleri ati hafta başlayacak.

FİLMİN KADROSU HEYECANLANDIRDI

Yapımcılığını Ebat Film yerine Hedef Tokat’ın yaptığı filmin direktör koltuğunda üstelik Kırmızıgül oturuyor. Saygınlık Çalgı Aleti ailesinin doğuşu ve yükselişini ele düz filmde, benzeri zamanda 1990’lardan bugüne Özcan Bahir, Haluk Levent ve Mahsun Kırmızıgül’ün de aralarında bulunduğu sanatçıların mesleklerine olan tutkuları ve avlu mücadeleleri anlatılacak.

3 ŞUBAT 2023’TE VİZYONA GİRECEK

Türkiye’nin yanı sıra değişik ülkelerde de gösterilmesi planlanan yapımın, 3 Şubat’ta vizyona girmesi hedefleniyor.

Mahmut Kırmızıgül
Mahmut KırmızıgülShare: