Prof. Dr. Abdulkadir Çağ: “Yapmacıklı hekim güvenlik görevlilerinin dikkati sebebiyle yakalandı”

Prof. Dr. Abdulkadir Çağ: “Düzme doktor güvenlik görevlilerinin dikkati sayesinde yakalandı”

TRABZON – Ağrı’dan yapım işlerinde hizmet etmek için geldiği Trabzon’da üstünde doktor önlüğü ve stetoskop ile Karadeniz Teknik Üniversitesi Tababet Fakültesi Farabi Hastanesi’nde yakalanan sahte doktorun, hastaneye Rize’dahi doktor kendisine görev yaptığını söyleyerek girdiği ve beyin cerrahisinde otama gördüğünü tez ettiği annesine refakatçi kendisine hastanede bulunduğunu söylediği öğrenildi.

Ağrı’nın Patnos ilçesi nüfusuna mukayyet 20 yaşındaki Serkan A., yapım işlerinde gitmek üzere Trabzon’a geldi. Daha ilk satın aldığı yeşil doktor önlüğü ve stetoskop takarak Karadeniz Maharet Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’ne mevrut inşaat işçisi, evgin serviste kâin triaj bölümünde tıpkısı sayrı yakını ile hemşirenin tartışmasını görünce değinmek istedi. Kendini hekim adına tanıtarak olaya müdahale etmeye müteharrik gençten şüphelenen güvenlik görevlileri yapım işçisinin yanına her an “Nerede çalışıyorsunuz, sizi tanımıyoruz” dedi. Görevlilerinin sorusuna, “Ben doktorum, burada sorun mu var?” diye niteleyerek karşılık veren Serkan A.’dan şüphelenen görevliler marifetiyle yapılan incelemede kişinin doktor olmadığı belirleme edildi. Sayrılarevi yetkililerinin şikayeti üstüne kendini doktor kendisine tanıtan kişi polis yoluyla gözaltına alınırken, sahte doktorun elan önceki Rize’da Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesi’nde dahi kendini doktor namına tanıttığı ortaya bundan sonra. Ameliyathaneye kendini doktor namına tanıtarak girdiği belirlenen Serkan A.’nın görevliler yoluyla dışarıya çıkartıldığı öğrenildi. Trabzon ve Rize’de kendini doktor kendisine tanıtıcı özlük yakayı ele verirken, gözaltına alınan Serkan A. üzerine adli işlem başlatıldı.

Konuyla ilgili vukuf veren Karadeniz Ustalık Üniversitesi Tababet Fakültesi Farabi Hastanesi Başdoktor Yardımcısı Prof. Dr. Abdulkadir Ruz, düzme doktorun asayiş görevlilerinin dikkati yardımıyla fark edildiğini söyledi. Tarih “Kendini doktor kendisine tanıtan ayrımsız insan, 20 yaşlarında bizim acil servise “Annem bellek cerrahisinde yatıyor birlikte refakatçi yerine kalıyorum onun için acile bir uğradım’ diye gelmiş. Hekim kıyafeti giyiyor, stetoskopu var. Doktor rolünde orada dolaşmaya başlamış, orada tıpkısı başka hastayla ilişik bir problem çıkınca buradaki asayiş görevlisi arkadaşların dikkati sayesinde doktor olmadığı ortaya daha çok. Ondan sonra lüzumlu adli işler yapıldı” dedi.

Kendini Rize’de fariza yapıyorum diye niteleyerek tanıtmış

Düzme doktorun kendini Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde vazifeli hekim olarak tanıttığını dile getiren Gündüz, “Kendisi Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde vazifeli doktorum, annemin yanına buraya geldim diye niteleyerek tanıtmış o elhak buradaki personeli yanıltan şey. Oradaki hastanede üstelik aynı rollerde, mahsus dönemlerinde bulunmuş amma hangi büyüklüğünde bulunduğu üstüne değme bilgimiz bulunmayan. Deminden oradaki parasız yakınıyla acil serviste benzeri maslahat yaşayınca bu insan güvenlikçi ihvan engelleme ediyor. Olayın ne olduğunu yani olayın elbette olduğu gibi tabir almaya kalkınca bağdaşmaz ifadeler kullanmış. Güvenlikçi arkadaşlar doktor arkadaşlara haber vermişler. Bu arkadaşla görüşür müsünüz diye niteleyerek. Çünkü onun uyuşmaz davranışlarından şüphelenmişler. Hekim rüfeka gelince bile alışılagelen biri değil demişler. Fenomen öyle dağılmış. Polis almış götürmüş, adli işlemleri başlatmışlar” ifadelerini kullandı.Share: