Prof. Dr. Sıkıntı, depremden etkilenen öğrencileri müzakere etti

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizde meydana mevrut depremin peşi sıra, AİÇÜ’de ve diğer yükseköğretim kurumlarında öğrenim gören ve Veca’ya gelen depremden etkilenen öğrencileri musahabe etti.

Prof. Dr. Sıkıntı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Faruk KAYA, Prof. Dr. Mucip Genişel ve Ağrı Toyluk ve Spor İl Müdürü Fedai DİN ile alay malay, Veca Nezahat Çeçen Kız Yurdu’nda artan öğrencilerle bire bir araya geldi.

Öğrencilerle bire bir süre sohbet fail Prof. Dr. Felaket, depremden etkilenen öğrencilere maddi ve manevi bindi için değme devir amade olduklarını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi kapsamında depremden etkilenen öğrencilerden ilkbahar döneminde yardım payı ve tahsil ücreti alınmayacağını, sevap yatıran öğrencilere ise reddetme işlemlerinin gerçekleştirileceğini belirten Prof. Dr. Felaket, “Depremden etkilenen kardeşlerimizin hizmetinde olan Devletimiz, tüm imkanlarını vatandaşlarımız üzere seferber etti. Bildirme gücük sürede temelli konutlarımıza kavuşuruz inşallah. Yaşadığımız bu keskin olayda bile ümidimizi hiç az buçuk kaybetmeyeceğiz. El zamanlarda sergilediği emsal teavün davranışı ile tekmil dünyanın imren ile baktığı benzeri budun namına kontak ve kardeşlik içerisinde yaşanan sıkıntıları bütün alay malay aşacağız. Darülfünun adına depremzede vatandaşlarımızın ve öğrencilerimizin seçme ant yanındayız. Öğrencilerimiz, istedikleri ant bizlere ulaşarak seçkin çeşit rağbet ve taleplerini iletebilirler” diye niteleyerek konuştu.

Öğrencilerin açıktan tedrisat sürecinde de AİÇÜ’nün umum imkanlarından yararlanabileceğini dile getiren Prof. Dr. Karabulut, “Yemeden Içmeden bu terbiye talim döneminde değil, seçme devir öğrencilerimize desteğimizi sürdüreceğiz” dedi.

Prof. Dr. Felaket’a istem ve temennilerini ileten öğrenciler, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, kendilerini bekâr bırakmayan Üniversite yönetimine teşekkürname etti. – AĞRI

Share: