Reisicumhur Erdoğan’dan Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’na yıldırı eleştirisi Açıklaması

Çorum’bile CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eleştiren Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, “İç Anadolu’ya geldiğinde Kandil’i yerle bire bir etmekten bahseden Mösyö Kemal, Ankara’ya dönünce Kandil’in politik uzantıları karşısında kağıttan kaplana dönüşüyor” dedi.

Çorum’de toplu küşat töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP’li belediyeler ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi.

‘Her dolaşma yeni bire bir skandalla ülkenin gündemini çalışır ediyorlar’

‘CHP’nin belediyelerindeki yolsuzlar, hırsızlık, ahlaksızlık vakalarını almış başını gidiyor’ diyen Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, “Elhak Bay Eksiksizlik, Sayın Baykal’ı ayrımsız akşam kasetle devirerek gelmedi mi? Bunun mesleği bu. Demin ise oturduğu koltuktan kalkamıyor. Kasetle umumi başbuğ olunan aynı partinin mebus adaylarını ne kriterlere bakarak belirlediği bizzat kendileri yoluyla benimseme edilmeye başladı. Hizmetleri ve eserleri ile konuşulmak hesabına seçme devir eskimemiş tıpkısı skandalla ülkenin gündemini meşgul ediyorlar. Erkek Eksiksizlik’in biliyorsunuz ki haddinden fazla farklı özellikleri var. Genişlik koca özelliklerinden tıpkısı tanesi de Içtimai Sigortalar Kurumunun başındayken hastanelerimizi ne hale getirdiğini biliyorsunuz değil mi? Biz şuna bakacağız. Memleket işi arzu işi. Çıktı bunlar bu tür adımları de atacak durumda değiller. Gittikleri seçkin yerde yalan, hatalı. Ellerinde olan bütün büyük şehirlerde attıkları doğru dürüst aynı etap yok” ifadelerini kullandı.

‘Kandil’in siyasal uzantıları karşısında kağıttan kaplana dönüşüyor’

‘Geçen dönem intişar, kürsüde işsizlikle ilgili ayrımsız iddia ortaya atıyor. Ancak iddiasını ispatlayacak rakamları bulup söylemiyor’ şeklinde konuşmasını sürdüren Reisicumhur Erdoğan, “Bu can, bahar aylarında elektriğe kafayı takmış, faturasını ödemediği amacıyla kendisini günlerce karanlığa mahkum etmişti. Sözde vatandaşları ülfet adı altında milleti kandırmaya çalışmıştı. Demincek anlıyoruz ki sadece milleti değil, evlerine misafir oldukları kişileri de aldatmışlar. Değişik vaatlerde bulunup vatandaşlara alçakça ve yalınlık dalavere söyleyerek domates dolması söyleterek, edepsizcesine, yüzlü yüzlü insanlarımızı siyasal şovlarına alet etmiştir. Ki var bunların birlikte, PKK terör örgütünün siyasi uzantısı HDP. Kim var, İP. Ki var, kendisi ve yanında cura birileri. Bu şahsın siyasi ahlakı olsa çıkar milletten bulutsuz özür diler. Bunlar milletten af dileyeceği yerde işi pişkinliğe, arsızlığa vurarak paçayı kurtarmaya çalışıyorlar. Benzeri yüzsüzlüğü, tutarsızlığı ülkemizin ölmezlik meselesi olan terörle mücadelede de sergiliyorlar. İç Anadolu’ya geldiğinde Kandil’i yerle aynı etmekten bahseden Mösyö Kemal, Ankara’ya dönünce Kandil’in siyasal uzantıları karşısında kağıttan kaplana dönüşüyor. Mösyö Kemal unutma, bu terör örgütlerinden sana yar olamaz. Bunları Gabar, Cudi, Tendürek, Besler Deresi’nde nasıl yerle bire bir ettiysek bundan sonra da yerle bir etmeye devam edeceğiz.” dedi.

‘CHP’ye fikir verenlere üzülüyorum’

‘Çok açık söylüyorum Mösyö Kemal ve arkadaşların bu durumunu gördükçe CHP’ye fikir veren arkadaşlarım hesabına âdeta üzülüyorum’ diyen Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan “Polisimize, askerimize el kaldıranların birlikte olanlardan tıpkısı husus olanaksız. Kaldı ki bu CHP, terörle, teröristlerle mücadelede parlamentoda ret oyu veren değil mi? Bu kadar kıvırmayı bırakın eş beli, rüzgar gülü birlikte dayanmaz. İradesi ipotek altına münfail, etrafı çevrili, hırsının esiri olmuş, Türkiye’ye dayalı tek umdu namevcut muhalefetle alın karşıyız. Mehmet Akif, bunları, ‘şarka bakmaz, garbı bilmez, ilimden bulunmayan payesi, tıpkı kızarmaz yüz, yaşarmaz ayn. Hep sermayesi bu’ diye niteleyerek anlatıyor. Bunların bile tek sermayesi kızarmayan yüzleri, yaşarmayan gözleri” şeklinde konuştu. – ÇORUM

Share: