Rize Valisi Kemal Çeber, artist Davut Güloğlu’nun oğluna kız istedi

Rize Valisi Kemal Çeber, Rizeli sanatkâr Davut Güloğlu’nun oğlu Cengizhan Güloğlu’na kız istemek için ayvaz tarafı kendisine görücü oldu.

Gelin adayı Nursena Yazıcı’nın merkeze sınırlanmış Yenigüzelköy köyündeki evine mevrut Vali Çeber’i sanatkâr Gölüoğlu, ailesi ve kadın adayının babası Kağan ve annesi Sırma Müellif karşıladı.

Çeber, Nursena’yı ailesinden Davut Güloğlu’nun hukukçu oğlu Cengizhan Güloğlu’na istedi.

Kalem ailesi büyüklerinin kabul etmesi ile Çeber’in eşi Neslihan Vazıh Çeber, gailesiz çiftin bayram yüzüklerini taktı.

Vali Çeber, ev kuracak olan gençlerin mutluluğuna şehadet ettiklerini belirterek, “Cengizhan kabilinden gençleri gördükçe umudumuz artıyor. Avukat reşit, memlekete bağlılığından kopmamış çok zer ayrımsız güre. Genç kızımız değerli aynı âdem evladı. Cengizhan’ın babası Davut Güloğlu mıntıka için çokça zer tıpkı âdem. Memleketine düşkünlüğü olan toplumun yetiştirdiği hususi bire bir beniâdem. Çok dörtköşe aile içerisinde bire bir merasime şehadet ettik. Mutluluklar diliyorum.” dedi.

Sanatçı Davut Güloğlu ise mutlu gününde Vali Eksiksizlik Çeber’in ilgiyle gelerek hakeza ayrımsız merasime katılmasının kendilerini mutlu ettiğini belirtti.

Kişinin tıpkısı evladını evlendirme çalışmasının çok print olduğuna değinen Güloğlu, “100 binlere, 20 binlere, 30 binlere konser veriyorsunuz. Sizi sevenlerle benzeri araya geliyorsunuz. Bunun heyecanı ayrıksı amma bu ilk kez oğlunu evlendirirken çok heyecanlanıyor. Kızımı oğlumu katiyen fark etmiyorum amma kendimi bala kadar hissediyorum. Kendimi bir baba figürü kadar hissediyorum ama bir anda ayrıksı bir bahtiyarlık sarıyor beni. Allah tamamına erdirsin.” diyerek konuştu.Share: