Rize ve Artvin’de kar nedeniyle 119 köy yolu ulaşıma kapandı

Rize ve Artvin’in faziletkâr kesimlerinde kar dolayısıyla 119 karye yolu ulaşıma kapandı.

Rize’bile gelgel sıcaklığının düşmesiyle çalışkan olan kar yağışı sonucu Çamlıhemşin’bile 12, Çayeli’nde 6 ve İkizdere’de 23 görünmek amacıyla 41 köyle muvasala sağlanamıyor.

İl Özel İdaresi ekipleri, yolların açılması amacıyla 11 hisse senedi makinesi ve 23 personelle çalışma yürütüyor.

Karayolları ekipleri ise Ovit Dağı Sivrikaya mevkisindeki tünel bölgesi ile Ayder Yaylası’nda yolların meydanda kalması ve buzlanma olmaması için çalışmalara devam ediyor.

Artvin

İl Hususi İdaresinden alınan bilgiye göre, 2 gündür etkili olan kar yağışı sonucu merkezde 9, Ardanuç’ta 14, Şavşat’ta 37, Yusufeli’nde 16, Murgul’da 1 ve Borçka’da 1 doğmak amacıyla 78 karye yolu ulaşıma kapandı.

Özel İdare ekipleri tutkun yolların açılması için düzentileme başlattı.

Artvin Belediyesi ekipleri üstelik şehir içi trafiğinde arıza yaşanmaması için gece boyu aksiyon makineleriyle Çamlık Mahallesi’nde faaliyet yürüttü.

Karayolları ekipleri ise Artvin- Ardahan esmer yolu güzergahında mevcut Sahara geçidinde trafikte arıza yaşanmaması amacıyla kar küreme ve tuzlama çalışması yaptı.

Öte yandan kentin şanlı kış turizm merkezlerinden Kafkasör Yaylası’nda kar kalınlığı 20, Atabar Kayak Merkezi’nde ise 40 santimetreye ulaştı.

Share: