Rize’de volta midibüsü devrildi: 24 çorlu (2)

4’ü SÜT KUZUSU 23 YARALI SUUDİ ARABİSTAN UYRUKLU

Rize’nin Güneysu ilçesinde metanet duvarına çarparak devrilen midibüste, çoban ile alay malay 24 kişinin yaralandığı kazaya ilgili eksperyans tanıkları o anları anlattı. Kazada yaralanan ve 4’ü çağa 23 kişinin Suudi Arabistan uyruklu olduğu belirtildi.

FRENLERİ ÇOK KULLANDIĞI İÇİN KOYUVERME VERMİŞOlayı gören Şiir Kutlu, “Arabamın olduğu yere geliyordum. Yukarıdan otobüsü gördüm, hızlı hızlı geliyordu. Burada savruldu, dönerek benim arabaya vurdu. Öylelikle devrildi. Sonra otobüsten ağlama sesleri bağırış çağırış başladı. Ambulansı aradık, sonra da arabadaki yaraları çıkarmaya çalıştık. Kadınlar vardı, çocuklar vardı. Otobüste Fellah turistler vardı. Yukarıda makine ısınmış, engelleme etmişler. Sonra yola çıkmışlar. Gördüğümde haddinden fazla süratliydi, frenleri patlamış kabil” dedi.

Kazanın yaşandığı Asmalıırmak Köyü Muhtarı Ramazan Izdıraplı da “Anlattıldığına bakarak şoför yayladan gelirken Asmalı Köyü’nün girişinde mahalle içerisinde frenleri çok kullandığı için aynı mola vermiş. Orada akarsu ile balatalara benzeri müdahale etmiş. Vatandaş ‘Tekrar bu şartlarda gidemezsiniz’ diye uyarmış. Buna karşın oradan yürümüş. 500 metre aşağıda komütatör hızlanınca sağlıklı taraftaki taşa vurup yırtmak istemiş. Bu kazada posta ve hava şartları banko benzeri deli dolu değildir. Tamamen çoban hatasından kaynaklanmıştır. Şu anda hastanede olan yaralılarımızda ölmüş bulunmayan. Genişlik bundan ibaret” diye konuştu.Share: