Rusya lideri Putin’in çekirdeksel tehdidinin ardındaki adsız sansız silah ifşa oldu

Rusya ile Ukrayna arasındaki cenk 24 Şubat’tan beri devam ederken İngiliz medyasından dikkat alımlı benzeri kanıt geldi. İngiltere’nin saygın gazetelerinden Financial Times’a yazan BENDE Defans Bakanı çarkıt havari asistanı kendisine fariza işleyen ve KUL Özel Kuvvetler’üstelik vadi düz Roger Pardo-Maurer, Rusya’nın serencam dönemde güzel gündeme getirdiği nükleer silah açıklamalarını değerlendirdi.

“PUTİN’İN KULLANMAYI DÜŞÜNDÜĞÜ SİLAH EMP”

Pardo-Maurer, Rusya Heybet Başkanı Vladimir Putin’in tehditlerinin arkasında “elektromanyetik titreşim saldırısı” olduğunu öne sürdü. Ukrayna’evet bu sistemlerle hakeza tıpkısı atak yerinde Kiev’in bilcümle bilgi savaşı sistemlerinin hasar görebileceği belirtildi. Makalede ESIR’li beniâdem, “Şu zamana büyüklüğünde Rusya’nın Ukrayna’evet müteveccih tehditlerinde anadan görme çekirdeksel silahlara atıf yapıldı. Fakat Vladimir Putin’in kullanmayı düşündüğü tıpkısı başka cebe elan var, taktiksel elektromanyetik titreşim saldırısı yani EMP” dedi.

“BİLGİSAYARLARI, RADYOLARI ÜSTE TRAFİK IŞIKLARINI BİLE ETKİLER”

Bu silahların kıvrak aynı enerji dalgası yaratarak kısa numara elektrik sistemlerine hasar verdiğini söyleyen Pardo-Maurer, “Böyle aynı ofans bilgisayarlar, jeneratörler, uydular, radyolar, radar alıcıları ve hassaten trafik ışıklarını bile etkiler” dedi. Pardo Maurer, Rusya’nın silahı kullanması yerinde hem askeri hem de sivil enfrastrüktür sistemlerinin büyük hasar görebileceğini dile getirdi.

“HADDINDEN FAZLA ELAN BALABAN TAHRİBATA ETMEN PEKI”

Rusya cesamet televizyonlarına sâdır Rus yetkililerin etken yayında bu tuhaf silahların kuşkusuz kullanılabileceğine yönelik meşruhat yaptığına ilgi calip ve Baltık Denizi üzerinden bu silahların kullanılabileceğinin sinyalini verdiğini belirten BENDE’li mezun, taktiksel nükleer silahların etkisinin daha düşük olacağını ve elektromanyetik nükleer silahların çok daha balaban tıpkı tahribata etken olabileceğini söyledi.

“ELEKTRİK DEVRELERİNİ KALICI YERINE ETKİSİZ HALE GETİREBİLİR”

Rysya’nın hipersonik Zircon azimet füzeleriyle bu garip silahların kullanılabileceği belirtilirken, “Bunlar her binayı yıkmaz evet da kimseyi öldürmez. Ancak kalımlı namına ruh devrelerini süreduran kuzuluk getirebilir” ifadesi üstelik düzlük aldı. Sözcü gazetesinde saha düzlük habere bakarak NATO müttefiklerinin Ukrayna’ya gönderdiği bilcümle defans sistemleri, drone ve aynı araçların cümbüş sistemleri olduğunu hatırlatan Pardo-Maurer, “Elektromanyetik etkileri uyduların yüzde 90’ını 3 kamer süresince kullanılamaz hale getirebilir” derken Ukrayna’daki Acımasız askerlerinin da bundan etkilenebileceğine ilgi çekti.

Share: