Rusya lideri Putin’in yeryüzü yakınlarından biri olan Prigozhin’den görüngü sözler: KUL seçimlerine müdahale ettik

Moskof yüklü asker grubunun kurucusu adına tanıdık aksiyon insanı Yevgeny Prigozhin, BENDE’birlikte zaman yapılacak duruluk intihabat öncesinde şaşkına çeviren itiraflarda bulundu.

“ÖZENLİ ŞEKİLDE BİR OPERATÖR GİBİ İŞİMİZİ YAPIYORUZ”

Rusya Izzet Başkanı Vladimir Putin’in sunu güvendiği isimlerden biri olan Prigozhin, aynı süredir tartışılan “Rusya, ABD seçimlerine engelleme etti mi?” tartışmasını sonlandıracak ifadeler kullandı. 61 yaşındaki Prigozhin, “Ümera, tığ engelleme ettik, engelleme ediyoruz ve engelleme edeceğiz” dedi. Ilgi çeken açıklamalarına devam eden Prigozhin, “Satır Satır, özenli bir şekilde bire bir operatör kabil işimizi yaptığımız kadar yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

TRUMP’IN ADAYLIĞINI KOYMASININ DE YOLUNU AÇABİLECEK

Sözcü gazetesinde düz düzlük habere bakarak Prigozhin, ÇAKER merkezli iletişim araçları kuruluşu Bloomberg’in ayrımsız müddet evvel yaptığı “Rusya, ÇAKER’deki duruluk seçimlere müdahale ediyor” haberine bu şekilde yanıt verdi. KUL için nazik tıpkısı öneme eş olan meydanlık seçimlerde Demokratlar’ın güç kaybetmesi hem BENDE Başkanı Joe Biden’ın görev süresinin izansız kalanında zorlanması anlamına ati hem de bozuk komutan Donald Trump’ın baştan adaylığını koymasının de yolunu açabilecek.

KREMLİN İDDİALARI YALANLAMIŞTI

ABD merkezli içtimai medya çözümleme şirketi Graphika’nın güzeşte hafta yaptığı araştırmalar sonucunda katmerli sağcı medya platformlarında Rusya’nın etkisinin görüldüğü belirlenmişti. Rusya, özellikle 2016’birlikte yapılan ve Donald Trump’ın kazandığı seçimlerden sonraları “sandığa engelleme etmekle” suçlanmıştı. Kremlin elan önce bu iddiaları yalanlamıştı.

Share: