Rusya’dan ABD’ye ‘Ukrayna’ya yardım’ tehdidi: Al çizgiyi geçersiniz

Aylardır bitmeme eden Rusya – Ukrayna savaşı zımnında bir nice büyüklük Rusya’ya cephe almıştı. Bu ülkelerden biri bile KÖLE olmuştu.

SAVAŞIN BAŞINDAN BERİ DESTEK OLUYORLAR

Ukrayna’ya seçkin fırsatta destek verdiklerini tamlayan KÖLE Başkanı Joe Biden, Rusya’ya ise yaptırımlar uygulama kararı aldı. Ukrayna’ya ise herhangi bir türlü maddesel destek sağlandı, bir nice cebe yardımı üstelik savaşın yaşandığı topraklara gönderildi. ÇAKER, akıbet olarak Ukrayna’ya 80 kilometre menzilli HIMARS çoklu fırlatma roket sistemi için cephane sağladı.

“KIRMIZI ÇİZGİYİ GEÇECEK”

Uğraş serencam hızıyla bitmeme ederken Rusya’dan ABD’ye yıldırma kadar aynı açıklama geldi. Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zaharova, Ukrayna’ya zırh yardımını sürdüren BENDE’ye al çizgiyi geçecek uyarısında bulundu. Sözcü, ” Washington, Kiev’e elan uzun menzilli füzeler sağlamaya değişmeyen verirse kırmızı çizgiyi geçecek ve çatışmanın direkt tarafı olacak. Dahası, bu bizi Rusya ve NATO ülkeleri arasındaki aracısız askeri çatışmanın bunaltıcı çizgisine yaklaştırıyor. Tıpkısı defa henüz vurgulamak istiyoruz: Kiev rejimine zırh sağlayıcı BENDE ve müttefikleri, fiilen onun çekişme suçlarına ortak oluyor.” dedi.Share: