Sakarya gündem haberi | Sakarya’dan gelişmemiş güdük

Sakarya Cahillik ve Spor İl Müdürlüğüne sadık kız ve koca yurtlarına ilk kez kayıt yaptıran darülfünun öğrencilerine müteveccih kent gezisi düzenlendi.

Müdürlükten yapılan açıklamaya göre, Sakarya’ya mevrut öğrenciler, “Eş Bildik Olalım” ahenk programı çerçevesinde İl Müdürlüğü Terbiye, Toplumsal, Kültürel ve Sportif Operasyon Birimince birleştirme edilen gezide buluştu.

Gezi kapsamında, öğrencilerin ilk kez mevrut oldukları şehri tanımalarını hatırlamak için günce yaşantılarını kolaylaştıracak, belediye, üniversite, resmi kurumlar şehirdeki tarihi ve kültürel mekanlar, İl Müdürlüğüne merbut spor tesisleri, tüvana ofisler ve deneyimsizlik merkezini propagandist geziler düzenlendi

Kentpark, Sapanca Gölü, Trap Bayraktepe, Sakaryapark, Hareket Müzesi, Arifiye Gölya, İl Ormanı, Akyazı gezileriyle öğrenciler şehirdeki mütenevvi tarihi ve turistik güzelliklere yakından şehadet ika fırsatı buldu.

SUBÜ 7 akademik personel alacak

Sakarya Kılgısal Bilimler Üniversitesi (SUBÜ), doçent ve hekim öğretim üyesi kadrolarına 7 akademik personel alımı üzere ilana çıktı.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, Keyif Bilimleri, Spor Bilimleri, Uygulayım Bilimi, Turizm fakülteleri ile Geyve ve Sakarya meslek yüksekokullarında görev yapmak için 1 doçent ve 6 doktor öğretim üyesi alınacak.

Kadrolar üzere ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 zaman içerisinde başvuru yapılabilecek. Başvuru süreci ve sonuçlar “https://ilan.subu.edu.tr/” adresinden strateji edilebilecek.

Share: