Sakarya gündem haberleri… Bakir Sakarya Atatürk Stadı’nın çimleri karşılaşma öncesi bakımdan geçiyor

Sakaryaspor’un maçlarına eş sahipliği işleyen Bakir Sakarya Atatürk Stadı’nın çimleri, değme karşılaşma öncesi hazır ayla getiriliyor.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden yapılan açıklamaya bakarak, yönetmenlik ve Sakaryaspor personelinin çalışması sonucu stadın çimleri karşılaşma haftasında bakımdan geçiyor.

Zarar gören çimler temas maç sonrası doğrudan geçirilerek, tohumlama, gübreleme, sulama, ısıtma ve prizma işlemleriyle bire bir ahir karşılaşma gününe büyüklüğünde ekipler yoluyla nekes izlem ediliyor.

Oldukça ağırlık şartlarda yetiştirilen çimlerin kül çor ve yabancı otlardan arındırılarak günce bakımları yapılıyor ve Sakaryaspor’un henüz dimdik ayrımsız zeminde müsabakalarını oynaması sağlanıyor.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Sakaryaspor’un şehrin arz muhteşem markası olduğunu ve bu markanın daha ileriye taşınmasına yardım arz etmek adına güç tıpkısı çaba gösterdiklerini söyledi.

Bozulan zeminin düzeltilmesi üzere personelin özverili ve yoğun icraat yaptığını tamlayan İnanç, “İnşallah kış aylarında dahi daha dolgunca benzeri zeminde futbol oynama imkanına sahip olacağız. Hem futbolcularımız hem taraftarımız yenilenen zeminle daha gani, seyir zevki faziletkâr maçları izlemeye bitmeme edecek. Bugüne büyüklüğünde olduğu gibi bundan sonra birlikte Sakaryaspor’muzun en sunturlu şartlarda uğraş etmesi için seçkin cins sorumluluğu almaya hazırız. Bugüne büyüklüğünde olduğu kadar artık de Sakarya’nın markası Sakaryaspor’un her antlaşma yanındayız.” ifadelerini kullandı.

Share: