Sakaryaspor, Adanaspor maçı hazırlıklarını sürdürüyor

Sakaryaspor Beceri Direktörü Serkan Özbalta, Spor Kaba Et 1. Lig’in 9. haftasında oynayacakları Adanaspor maçı öncesi, “İyi ve ağırbaşlı tıpkı maç olacak. Amma aktör arkadaşlarım, ekibim ve taraftarımızla bu arada tığ bu maçın üstesinden geleceğiz diyerek düşünüyorum. Başlangıçlar önemlidir amma soğukkanlı görünmek geçişsiz” dedi.

Spor Ayak 1. Lig’in 9. haftasında Sakaryaspor, Adanaspor ile karşılaşacak. Sakarya temsilcisi, müsabakanın hazırlıklarını Teknik Yönetmen Serkan Özbalta yönetiminde Rüstemler Tesisleri’nde sürdürüyor. Salonda istinas çalışmalarıyla başlayan idman, yeşil-siyahlı futbolcuların istasyon çalışmaları sonrasında tamlık sahada koşa kale taktik karşılaşma ile devam etti. Antrenmanda sakatlıkları mevcut Artem Kravets, Deni Milosevic ve Burak Süleyman düz almazken, Bodrumspor maçında sakatlanan kaleci Furkan Köse ise takımdan ayrı düz koşu yaptı.

“Bu maçın üstesinden geleceğiz”

Sakaryaspor Maharet Direktörü Serkan Özbalta, ahzüita haset oynanacak olan Adanaspor mücadelesi hakkında birlikte açıklamalarda bulundu. Ustalık direktör değişikliği sonrasında yokuş arayan tıpkı takıma karşı oynayacaklarını ifade eden Özbalta, “Adanaspor’birlikte beş altı hafta ilk öğretmen değişimi yaptılar. Onlarda bu karşılaşma amacıyla bir hedefle gelecekler. Ama yıldızlı oyunu yeğleme edebilirler, onlarda alın kaleye aceleci gitmeyi muhip tıpkısı bando. O anlamda da önlemlerimizi de almaya çalışıyoruz. Bence iyi ve vahim tıpkısı maç olacak. Amma oyuncu arkadaşlarım, ekibim ve taraftarımızla bu arada tığ bu maçın üstesinden geleceğiz diye niteleyerek düşünüyorum. Başlangıçlar önemlidir amma serinkanlı atılmak lazım. Sahaya tıpkısı şablon oturtturmaya çalışıyoruz. Bu şablonun tutarlılık, sabır ve kararlılıkla bitmeme etmesi gerektiğini savunuyorum. Hafta sonu karşılaşacağımız Adanaspor iyicene tıpkı mızıka iyi ayrımsız oyun olacaktır. İki takımın da begayet derecede savunmayı düşündüğü bir oyun olmasını istemiyorum. Çok heyecanlı bire bir izleyici var. Bu ateşin seyirciyle birlikte vukuf ve hızlı ayrımsız saldırış oyunu aldatmak durumundayız. Amma bunu oynarken seyircinin sabrı ve vukuf desteğiyle beraber defans yapmasını bileceğimiz pozisyonlar üstelik olmalı. O anlamda iki canip amacıyla dahi latif bir karşılaşma, kaskatı savunmanın olmadığı ayrımsız savaş olacaktır diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Özbalta, cümlelerini şu şekilde sürdürdü:

“Klasiktir amma taraftarlarımız stadı doldursunlar. Üzerine basa basa söylüyorum, gerçekten iyicene bir yandaş var. Ülkenin çok imtina etmek duyduğu, her mekanda farklı zamanlarda konuşulan aynı lehtar grubu var. Bu taraftar grubu de buna laik olmaya çalışacaktır hem bu karşılaşma için hem dahi umumi anlamda. Futbolcu arkadaşlarımıza haddinden fazla çetin destek vermelerini istiyoruz. Zira o arkadaşlarımız ve bizler burada bu şehri sahne ediyoruz. Onlar için var olan ve savaş fail insanlara asla ve asla biran bile şüpheye düşmeden arkalarını dönmesinler.” – SAKARYA

Share: