Sakat eşini ve arkadaşını öldüren polisin aracın yerini yasa dışı namına tayin ettirdiği ortaya daha çok

Nilüfer ilçesi Idraksizlik Mahallesi Akademi Caddesi’nde 12 Şubat’ta ortaokul müdürü Mısır Yasemini Gösterişli (45) ile arkadaşı Yahya Kültürlü’ın, (48) Tehlikeli’ın bozuk eşi polis memuru Bilal A. vasıtasıyla silahla vurularak öldürülmesi ve Şeyma Ünlü’nün benzeri silahtan sâdır kurşunla yaralanmasına ait sormaca tamamlandı. Cumhuriyet Altını savcısının, sanık Bilal A.’nın “tasarlayarak eski eşi cani” ve “tasarlayarak kanlı” suçlarından iki kat ağırlaştırılmış müebbet, “belkili kastla kalifiye cerh” suçundan ise 7 yıla büyüklüğünde hapisle cezalandırılması talebinde bulunduğu savca, Bursa 7. Okkalı Ukubet Mahkemesince kabul edildi.

“SON BASAMAK ÜMITSIZ VE PİŞMANIM”

Mevkuf sanık, iddianamedeki ifadesinde, Yasemin Çetin ile evliliklerindeki sorunlar dolayısıyla geçen sene boşandıklarını belirtti. Olayla ilişik bilgiler veren sanık Bilal A, “Olayın bu şekilde sonuçlanmasından serencam evre üzgünüm ve pişmanım.” dedi.

“SUÇLU TAKİBİ YAPIYORUM” DEYİP ARACIN YERİNİ TESPİT ETTİRMİŞ

İddianamede, sanığın görüngü haset Güvenlik Yazıhane Müdürlüğü Beceri Izlem ve İzleme Büro Amirliğinde memur aynı arkadaşını telefonla arayarak plaka sorgulattığı ve Yasemin Bunaltıcı’ın konumunu bu şekilde öğrendiği şahit ifadesiyle vadi aldı. Sanığın, henüz önceki iki misil evlenip iki sefer boşandığı sakat eşi Mısır Yasemini Ağır Sıklet’ın, Yahya Aydınlık ile itiyat kurmasını kıskandığı, onları etraflı süreli takibe aldığı, fenomen haset birlikte polis güçleri olmasının imkanlarından faydalanıp polis arkadaşını başi yerde takibi yaptığı yönünde kandırma ederek ara bulucu takibe aldırdığı, aracın yerini tayin ettirip tabanvay fenomen hesabına geldiği ve aracın park yeri girişinde durmasını sağladığı belirtildi.

KADIN KAÇARAK YARDIM İSTEMİŞ

Sanığın burada tabancayla Yahya Kültürlü’ı vurması sonrasında Mısır Yasemini Kısık’ın yola kaçarak müzaheret istediği, sanığın Vazıh’ın kafasına akla yatkın kırıcı ettikten sonraları Mısır Yasemini Kilolu’ı vurduğu, sanığın yere düşen kadına yaklaştığı, polis güçleri aracını görmesi üstüne acul tıpkı şekilde yerde yatan Yahya Münevver’a akla yatkın geldiği ve kafasına yine çığlık ettiği, sonrasında kulübe yanından Yasemin Vahim’a akla yatkın tabancayla yine keder ettiği ve bu tam yolun karşı tarafında bulunan sızlanan Şeyma Ünlü’yü da yaraladığı kaydedildi.

CİNAYETİ ÖNCELERI PLANLAMIŞ

Tanık beyanları, düzenlilik azrail görüntüleri, emniyet müdürlüğüne ilgilendiren log kayıtları ayn uğrunda bulundurularak “sanığın maktulleri öldürmeyi planladığının değerlendirildiği” tamlanan iddianamede, sanığın “kasten bozuk eşi öldürme”, “taammüden kanlı” ve “muhtemel kastla nitelikli yaralama” suçlarından cezalandırılması istendi. Sanığın yargılanmasına teşrinievvel ayında başlanacak.

“KIZIM TEVAKKI ETMEK İÇİNDE”

Olay günü kursta bulunduğu tam Mısır Yasemini Tehlikeli’ın yardım çığlığını duyarak hariç çıkan ve bu sırada karnından vurulan 18 yaşındaki Şeyma Adlı’nün annesi Çiğdem Ünlü, görüngü zımnında kıygınlık yaşadıklarını anlattı. Kızının bağırsağının, rahminin ve lüzum yollarının şişman ölçüde beis gördüğünü ve bunlarla ilgilendiren sıkıntılarının bitmeme ettiğini dile getiren Adlı, “Kızım tirsmak içinde. Geçen hafta bizim evin arkasında tıpkısı olay oldu. Orada bir eş silah patlatmış, 4-5 umum zırh patlatıldı. Yavru kendini banyoya kilitledi. Bire Bir saatte ancak çıkarttık banyodan. Bibi bunun izleri var. Sanık adalet ettiği cezayı alsın istiyorum. Maddesel manevi, çocuğum ne çektiğiyse sonuna büyüklüğünde hakkını arayacağım. Annesi namına ego arayacağım.” diye niteleyerek konuştu.Share: