Samandağ Belediye Reisi Eryılmaz, İç Anadolu Belediyeler Birliği’nden Majör İsimleri Ağırladı

Hatay’a gelerek benzeri saf temasta kâin Yenimahalle Şehremini ve İç Anadolu Belediyeler Birliği Başkanı Fethi Yaşar, Odunpazarı Belediye Reisi Kazım Kurt ve İç Anadolu Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Esen Çoruk, Samandağ Belediye Reisi Yoldaş Eryılmaz’ı ziyaret etti.

İlk önceki Samandağ Belediyesi’ne gelerek Komutan Eryılmaz’ı makamında konuşma eden misafirler, henüz sonra Başkan Eryılmaz ile gelişigüzel Samandağ Belediyesi eliyle Türkiye’de ilk defa Samandağ’da kurulan Gastronomi Köyü’nü, Vakıflı Köyü’nü ve Vakıflı Mahallesi’ndeki Vakıflı Meryem Temel Kilisesi ile Hıdırbey Mahallesi’ndeki Musa Ağacı’nı, Hz. Hızır Türbesi’ni ve Atatürk Yaka Parkı’nı gezdiler.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve beraberindeki astronomi, ilçeye kazandırılan Atatürk Kenar Parkı’nı ve Gastronomi Köyü’nü çok beğendiklerini dile getirdiler.

Samandağ Belediye Başkanı Yoldaş Eryılmaz, içtimai medya hesaplarından ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada, “Ankara Yenimahalle Şehremini ve İç Rum Belediyeler Birliği Başkanı sayın Fethi Yaşar ve Eskişehir Odunpazarı Belediye Reisi sayın Kazım Aldanmaz, eşleri ile birlikte bizlere incelik ziyaretinde bulundular. Değerli misafirlerimizi ilçemizde ağırlamaktan mutluluk duyduğumuzu ifham etmek istiyor, kendilerine iri ziyaretlerinden ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

Share: