Şampiyon boksörlerden vefa

Nazilli’de yetişen şampiyon boksörler İbrahim Yiğit Bakır ve Sembol Bekler, 2 sene önce hayatını kaybeden Arsıulusal Dünya Boks Hakemi ve Aydınlık Yumruk Oyunu İl Temsilcisi Abdulaziz Tığ’ın kabrini musahabe ederek vefa örneği sergiledi. Son adına 58 ilden 672 eş ve 301 kadın sporcunun rekor katılımıyla Kırıkkale’de planlı Kader Erkekler ve Kadınlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası’nda rical 54 kilogramda İbrahim Yiğit Bakır böke, kadınlarda ise 48 kilogramda Alem Bekler ise üçüncü oldu.

İki sporcu şampiyonluk sonrası Görgülü ve Nazilli’de boksun gelişmesinde büyük emekleri olan Abdulaziz Kılıç’ın kabrini konuşma etti. İbrahim Alp Bakır, “Ben şu anda 15 yaşındayım ve 6 yıldır yumruk oyunu sporu ile ilgileniyorum. Bu madalyayı Vazıh ve Nazilli’ye boks sporunu getiren, boksu sevdiren, tıpkı zamanda hocamız Ağır Kılıç’ın da babası olan rahmetli Abudulaziz hocama verdiğimiz sözü adına getirerek ona dürü ediyorum” dedi.

Ziyalı Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Boks Milli Topluluk Antrenörü Müşkül Kılıç ise madalyaları kentte boksun gelişmesinde iri emekleri olan babasına ithaf ettiklerini söyledi.

– Okumuş

Share: