Samsun’da 3 kardeş, tefcir kuyusunda metan gazından zehirlenip öldü

SAMSUN’da sulama göletinin vanasını açmak amacıyla indiği drenaj kuyusunda bataklık gazı gazından zehirlenen Enes Turan (24) ile onu çevirmek talip ağabeyleri Osman (40) ve Sadi (39) Turan yaşamını yitirdi. Gazdan etkilenen 2 itfaiye eri ise hastanede tedaviye alındı.

Olay, cemaziyelevvel akşam saatlerinde Vezirköprü ilçesi Adatepe Mahallesi’nde meydana geldi. Enes Turan, sulama göletinin vanasını yazmak amacıyla tefcir kuyusuna girdi. Kuyudan çıkmayan Enes’ten yanıt alamayan ağabeyleri Osman ve Sadi Turan da kuyuya indi. Ancak kardeşler idraksiz çıkmadı.

Bir süre sonraları kuyunun yanına mevrut yakınları, durumu fark yazar itfaiye ekiplerine vukuf verdi. İhbar üzerine gelen ekipler, kuyuya indiklerinde Turan kardeşlerin camit bedenleriyle karşılaştı. Bataklık Gazı gazından zehirlendikleri belirlenen Enes, Osman ve Sadi kardeşlerin cenazeleri, ekiplerin çalışmasıyla kuyudan çıkarıldı. Icraat sırasında itfaiye erleri Gıyap Karaman ile Mustafa Sülale bile gazdan etkilendi. İki itfaiye eri, Vezirköprü Ihtişam Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı.

Olayla ilgili anket başlatıldı.Share: