Seradan stüdyolara

Antalya’üstelik rençperlik özne 2 çocuk annesi Yadigar Aktaş Kakız (45), yevmi ev işleri ve seralarda yevmiyeyle çalışıp para biriktirerek, hayali olan çalgı dünyasına girmeyi başardı. Elindeki kazma ve küreği bırakıp birikimiyle İstanbul’a revan kararlı kadın, 3 klip çekti.

Konyaalti ilçesi Aşağı Karaman Mahallesi’nde hareketli 2 bala annesi Yadigar Patal Kakız, 13 yaşından bu yana hayalini kurduğu şarkıcılığa adım alaşağı etmek amacıyla yıllarca uğraştı. Evliliğinden sonra bile durmayan Kakız, yevmi karı işleri ile seralarda yevmiyeyle çalışıp servet biriktirdi. Kakız, serencam adına internetten görüştüğü yapım şirketiyle anlaşıp İstanbul’un yolunu tuttu. Eşinden de bu konuda destek alan azimli avrat, yaklaşık 1 yıl içerisinde ‘Yaya Gel’, “Özüm Gibi’, ‘Sabır Ver Allah’ım’ şarkılarına görümsetme çekti. Hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu faal Kakız, yaşadığı köydeki çevresinden da olumlu tepkiler aldı.

“Dişimden tırnağımdan arttırdım”

Meslek zamanlarında çevresi ve öğretmenlerinin telkinleriyle hayalinin pekiştiğini tamlayan Yadigar Lüle Taşı Kakız, “Sesimle ayrımsız yerlere akmak istiyordum. Seralarda çalıştım, günce sülale işlerine gittim. Çalışıp biriktirdim. Dişimden tırnağımdan arttırarak tıpkı şeyler yapmaya çalıştım. 3 klip çektim, 2 kıta elan çekeceğim” dedi.

“Biricik başıma yaptım, korkmadım”

Köyde olumlu tepkiler aldığını de dile getiren Kakız, “İstanbul’a zat başına gidip bunu bittabi başardın’ filan dediler. Bir Tane başıma gittim, korkmadım ve yaptım. Eşimin önce tepkisi apışmak oldu. Arkası Sıra ‘önün yıldızlı, istediğin üzere ilerleyebilirsin’ şeklinde bindi verdi” ifadelerini kullandı.

Kakız, “İnsan aklına koyunca yapamayacağı benzeri madde bulunmayan. Tıpkısı garaz belirleyerek ilerlemesi gerekiyor” dedi. – ANTALYA

Share: