Serencam dakika haberi! Ankara Güven Müdürlüğü’nden takipli otodan arakçılık işleyen şahıslara “palavra” operasyonu

Ankara Emniyet Müdürlüğü’nden takipli otodan arakçılık özne şahıslara “palavra” operasyonu

ANKARA – Ankara Inanma Müdürlüğü, takipli otodan hırsızlık yapan şahıslara müteveccih “balon” operasyonu gerçekleştirdi. Operasyonda biri çocuklaşmak üzere 3 berbat gözaltına makbuz.

Ankara’nın Pursaklar ilçesinde meydana mevrut 30 bin teklik paranın ve 1 milyon lira değerinde çekin çalındığı, tıpkısı ahit Mamak ilçesinde meydana mevrut 13 bin doların çalındığı otodan hırsızlık olayları ile ilgilendiren Ankara Güven Müdürlüğü Güvenlik Yazıhane Müdürlüğü Hırsızlık ve Yankesicilik Sektör Amirliği görevlilerince çalışmalar yapıldı. Icraat neticesinde tamlanan arakçılık olayının üç yabansı erkek eş yoluyla Gri renkli aynı vesile ile gerçekleştirildiği öğrenildi. Bunun üstüne yapılan çalışmalarda olayda beğenilen anahtar, Kıbrıs Köyü sevap bulunan aynı öz yatağında metrukiyet halde bulunmuş, suratsız şahıslar yapılan çalışmalar neticesinde Kırıkkale iline benzemek üzereyken Elmadağ İlçesinde kovalamaca neticesinde yakalandı.

Ekipler eliyle yapılan sorguda şahısların E.Y., F.B. ve suça sürüklenen bala olan E. M. isimli şahıslar olduğu anlaşıldı. Yabansı E.Y. isimli şahsın yapılan dal aramasında yağız poşet içerisinde 29 bin 300 teklik, F.B. isimli şahsın eğin aramasında ise 13 bin dolar mal ele geçirildi. Şüphelilerden E.Y’ nin 44’ü otodan hırsızlık koyulmak için toplamda 86 yanlışlık kaydı olduğu ve 11 ayrı suçtan değişik illerdeki mahkemelerce arandığı kaydedildi. F.B.’nin ise 13’ü otodan arakçılık tutmak için toplamda 35 yanlışlık kaydı olduğu ayrıca Yozgat’ta mevcut bir kuyumcudan strateji sonucu toplamda 3 kilogram altının çalındığı otodan hırsızlık olayının şüphelisi olduğu ve bu suçtan arandığı belirleme edildi. Suça sürüklenen çocuk olan E.M’in ise 5 suç kaydı olduğu belirleme edildi.

Öte yandan şüphelilerin yapılan sorgu işleminin peşi sıra adli makamlara gönderme edildiği bildirildi.

Share: