Serencam dakika haberleri… Karşıyaka Başkanı Büyükkarcı: Hangi kavgayla hangi kaosla uğraşacak durumumuz bulunmayan

Karşıyaka’da Başbuğ Turgay Büyükkarcı’yla hırçın sakıt basketbol şubesinin eski başkanı İlker Ergüllü, maddesel namına haddinden fazla yaşayan ayrımsız kadro oluşturup başkanlığa namzet olurken, 5 yıldır kulübü başöğretmen Büyükkarcı ise kongreye kırmızı mum yaktı. İlker Ergüllü cephesinin kongre kararı alınması için yaptığı çıkışa zıt cevap veren Komutan Büyükkarcı, gelişmemiş tıpkısı açıklama yaparak, “Hangi kavgayla hangi kaosla uğraşacak durumumuz yok. Tığ işimizi yapıyoruz” dedi.

Büyükkarcı yönetiminin, kulüpte ödemelerle ilişkin benzeri akse durumu olmadığı, ayak topu ve basket şubelerinde sportif anlamda bire bir akamet bulunmayıp, takımların ense sıralar için savaşım verdiğini dile getirerek kongre çıkışını mevsimli mevsimsiz bulduğu öğrenildi. Karşıyaka’da seçimli genel kurul alışılagelen şartlarda Mayıs 2024’te toplanacak.

TEMASLAR BAŞLADI İzmir’in 110 yıllık doğru kulübünde 5 senelik Turgay Büyükkarcı yönetiminde borç yükünün tarihte görülmemiş seviyeye ulaşıp, yönetimin saydam tıpkı şekilde borçlarla ilişkin açıklama yapmadığını, ayak topu takımının 5 yıldır 3’üncü Lig’den çıkamadığını savunan Ergüllü ve ekibi ise kongrenin toplanması üzere temaslarını sıklaştırdı. Sedir Yerleşmiş Başkanı Atakan Karakaplan ve Fatih Diniz’le temas kurarak kaybedilecek ahit olmadığını belirten ekip, hacısı hocası hibe namına haddinden fazla şişman bir maddi soy ve enfrastrüktür, stadyum projeleriyle yönetime namzet olduklarını bildirdi.Eski başkanlardan Kavga Karace, kulüpte önceki yıllarda ikinci riyaset işleyen Azat Yeşil ve Ege Sanayici İşinsanları Derneği Başkanı Mustafa Karabağlı’nın birlikte bozuk yöneticilerden Mustafa Taşova, Volkan Sintaç kabilinden finansal yerine hararetli isimler birlikte Ergüllü’yle birlikte cereyan ediyor. Kongre toplanıp Ergüllü başkanlığındaki yönetim seçilirse esas yönetimdeki seçme yöneticinin kulübe herhangi bir gün temliksiz ve geri ödemesiz önemli maddesel hakikat aktararak öncelikle borçları eritip, ayak topu takımını rastgele yıl dal liglere taşımayı hedeflediği belirtildi.

Share: