Servis minibüsü biçerdövere çarptı; 2’si sakil 13 yanık

Denizli’nin Çal ilçesinde dönmekte olan biçerdövere iştirakçi taşıyan servis minibüsü çabucak çarptı. İlk müdahaleyi göreve giden sağlık ekiplerinin yaptığı kazada 2’si ciddi 13 sevimli yaralandı.

Kaza, Çal ilçesine bağlı İsabey Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre; yolda sağda durduktan sonraları görünmek talip Süleyman Ç. idaresindeki 03 14 18-010 plakalı biçerdövere, Hüccet K. (54) kontrolündeki 20 HANGI 563 plakalı işçi taşıyan servis minibüsü çarptı. Çarpmanın etkisiyle biçerdöver canip yatarken, minibüs ise hurdaya döndü. Birlik o esnada göreve revan afiyet ekipleri, kolaylıkla kazaya görüp geçmiş müdahaleyi gerçekleştirdi.

Yaralılardan 2’si bati

İhbar üstüne bölgeye çok sayıda cingöz, itfaiye aracı ve afiyet ekipleri atıf edildi. Fenomen hesabına revan itfaiye ekipleri servis aracında sıkışan güdücü ve yanındaki gelgeç konumundaki kişiyi çıkartarak keyif ekiplerine doğrulama etti. Servis aracında toplanmış 12 hayat, biçerdöverde ise güdücü yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Hurdaya dönen vesait ekiplerin yardımıyla otoparka çekildi.

Öte yandan; kazada sıkışan servis sürücüsü ve muvakkat konumundaki kişinin durumunun ciddi olduğu öğrenildi. – DENİZLİ

Share: