Sıcaktan bunalanlar Hazar Gölü’ne atak etti

Sıcaktan bunalanlar Hazar Gölü’ne atak etti

ELAZIĞ Elazığ’bile sıcaklıkların sezon normallerinin üzerinde seyretmesiyle hafta sonunu de vesile bilici vatandaşlar, Barış Gölü’ndeki plajlara akış etti.

Elazığ ve bölgesinde gelgel sıcaklıkları zaman normallerinin üzerinde seyretmeye devam ediyor. Sıcaktan bunalan ve genişlemek talip vatandaşlar ise hafta sonunu bile fırsat isteyerek Hazar Gölü’nün kıyısında bulunan plajlara akın etti. Özellikle Diyarbakır, Malatya, Bingöl, Tunceli, Bitlis, Mardin ve Batman başta kalkışmak için çevre illerdeki vatandaşlar, denize ırak olmaları nedeniyle Hazar Gölü’nü tercih ediyor. İki cezire ve hafi kenti bulunan Sulh Gölü çevresi, otelgarni, kamp otağ alanları ile tatilcilerin flaş mekanı oldu. Akdeniz ve Veli sahillerini aratmayan Hazar Gölü’nde tatilcilere şezlong, şemsiye, deniz bisikleti, havza turu üzere imkanlar de sağlanıyor.

Havanın sıcak olduğunu belirten Emrullah Hayat Dolu, ” Diyarbakır’dan buraya genişlemek amacıyla geliyoruz. Sivrice fena hâlde aynı kayran. Çocukları getirdik, gezdiriyoruz. Onlar amacıyla değişiklik oluyor. Kırıcı havalarda buranın havası bize haddinden fazla ferah geliyor” dedi.

Tuğba Girgin, “Elazığ’dan geldim. Albeni ve Sivrice çok domuzuna. Bu sene yunak gidiyor. Gölde serinliyor ve güzel fasıla geçiriyoruz. Ulus Antalya’ya İzmir yahut Muğla’ya gezmek yerine burayı yeğleme edebilir. Yatırımlar yapılabilir” diyerek konuştu. Sivas’tan geldiklerini nâkil Eşsiz Duranay ise “Eşim Elazığlı, tatili vesile düşünülerek buraya geldik. Hava ısıdam. Bölge anlımda da Elazığ yunak benzeri şehrimiz. Bizde serinlemek anlamında kaçamak namına buraya geldik” şeklinde konuştu.

Share: