Siirt Valisi Hacıbektaşoğlu: “Yaralarımızı sunu gelişmemiş sürede saracağız”

Siirt Valisi Hacıbektaşoğlu: “Yaralarımızı yeryüzü gelişmemiş sürede saracağız”

SİİRT – Depremde ölenlere yağmur, yaralılara şifalar dileyen Siirt Valisi ve Uray Başbuğ Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, “Tığ bize yeteriz’ Devletçe, milletçe bu yaralarımızı sunu bodur sürede saracağız” dedi.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana mevrut ve Siirt’te üstelik keskin hissedilen depremden etkilenen vatandaşlar amacıyla Siirt Valiliği seferber oldu.

Siirt 112 Ivedi Davet Merkezinde gazetecilerle tıpkısı araya mevrut Vali Hacıbektaşoğlu, Siirt’te her duygusal kaybının olmayışı arz büyük tesellimiz olduğunu söyledi.

Ilbay Hacıbektaşoğlu, “Milletçe başımız sağolsun. Öncelikle ölenlere yağmur diliyorum. Milletimize başsağlığı diliyorum. Parçalanmamış yakınlarına başsağlığı diliyorum. Şuanda kontrol kurtarma çalışmaları bitmeme ediyor. İnşallah biran evvel bilcümle Türkiye orada, hepimiz oradayız, 81 valilik, 85 milyon hep hep devletimiz Sayın Cumhurbaşkanımızdan, Bakanlarımızdan bütün valilerimiz bilcümle kaymakamlarımız ve hep uray başkanlarımız bilcümle milletimizin bilcümle imkanlarıyla ve kalbiyle orada. İnşallah biran önceki sağ selamet enkazın altında artan vatandaşlarımıza ulaşırız. sağ selamet çıkarlar. Tabi yaralılar var Allah’tan şifalar diliyoruz. Biz çokça balaban felaketlerle saksı ettik, Cenabıhak’ın izniyle milletçe bununla bile devletimiz, milletimiz hep bu arada baş edeceğiz. Zaman ki zelzele bütün vatandaşlarımız, Siirtli hemşerilerimiz, halkımız karmakarışık olmuşlardır. Cenabıhak’a şükür gelişigüzel duygusal kaybımız yok. Ağır ayrımsız para hasar kaybımız namevcut. Vakit Kaybetmeden 8 vatandaşımız ürkü ve korkudan etraf baygınlık nakil, kötülük nakil ve ayrımsız atla düşe şeklinde vatandaşımız var, onun dışında Cenabıhak’a şükür hiçbir baskı bulunmayan. Zelzele bölgesinde şuanda kar şita var, arama istirdat çalışmaları bitmeme ediyor. Çökme altında insanlarımız var, şuanda binlerce görevli orada çalışıyor. Asıl aklımız orada, canımız orada, kalbimiz orada. Büyük esbak olsun, başımız sağlıklı olsun milletçe. Tanrı daha beter ilçe ve belalardan korusun, Allah milletimizi, devletimiz korusun. Biz bize yeteriz. Bilcümle Siirt halkı, devleti, yönetimi bütün halkımız buradayız. Bu yaralarımızı da saracağız ve ayağa kalkacağız” diye konuştu.

Share: