Siirt ve Mardin’den zelzele bölgesine tır ve kamyonlarla müzaheret gönderildi

Siirt ve Mardin’den “asrın felaketi” olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelere yardımlar devam ediyor.

Siirt Valiliği koordinasyonunda Içtimai Yardımlaşma ve El Birliği Vakfı marifetiyle devam fail çalışmalara destek veren vatandaşlar, elektrikli ve tüplü ısıtıcı, battaniye, azık ve giysi yardımında bulundu.

Türkiye Beyazay Derneği Siirt Şubesi, Siirt Galatasaray Taraftarlar Derneği ve Siirt Dinç Fenerbahçe Taraftarlar Derneği işbirliğinde başlatılan yardım kampanyasında ise 2 tır arkalama toplandı.

Siirt Tecim ve Uran Odası (TSO) bile üye ve vatandaşların desteğiyle gıda ürünleri başta doğmak amacıyla yayımlamak, yavru bezi ve farklı ürünlerden oluşan gereç yardımında bulundu. Malzemeler tırlara yüklenerek AFAD koordinasyonundaki Malatya hareket bölgesine gönderildi.

TSO Başkan Vekili Fuat Müstakil Çalapkulu, destek olan dide üyelerine ve vatandaşlara teşekkürname ederek, “Yaralarımızı bilcümle gelişigüzel saracağız. Göz adına felaketin yaralarını fethetmek amacıyla üyelerimiz ve halkımızın desteği ile hazırlanan müzaheret aracımız zelzele bölgesine akla yatkın yola artık. Yer Sarsıntısı bölgesine katkılarımız bitmeme edecek.” dedi.

Mardin

Mardin Valiliği koordinesinde yer sarsıntısı bölgesine arkalama araçları gitmeye devam ediyor.

Çoğunlukla temel gıda, bala bezi, mamaları, akarsu ve aldatmak kadar yardım malzemeleri araçlara yüklenerek afet bölgesinde oluşturulan depolama alanlarına irsal edildi.

Depremin önce gününden bu yana Mardin Valiliği koordinesinde kaymakamlıklar, kaymakamlık belediyeleri, birleştirme endüstri bölgesi, iz kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle 530 tır, 108 kamyon, 21 minibüs, 10 pikap ve 4 kamyonet insani müzaheret malzemesi sarsıntı bölgesine gönderildi.

Aynı zamanda depremin evvel gününden itibaren 630 binden çok ekmek kıyamet bölgesine gönderme edilerek gerekseme sahiplerine ulaştırıldı.

Mardin’in Derik ilçesinde da avrat kursiyerler tarafından depremzedeler üzere atkı, çizik, eldiven ve şal dikimi yapılıyor.

Share: