Siirt’te depremzedelere yönelik müzaheret kampanyası

Siirt’te Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen depremlerden etkilenen vatandaşlar için yardım kampanyası başlatıldı.

Siirt Valiliğinden yapılan açıklamaya bakarak, yardımlar, elektrikli ve tüplü ısıtıcı, battaniye, mont, eldiven, çizik, argaç, çorap, jeneratör, nazik ve kıtipiyoz gayda, konserve, akarsu, yemiş suyu, kek, bisküvi, uyku tulumu, empermeabl, yavru bezi ve maması, tek kullanımlık tabak, çamçak, dirgen ve kaşık ile hijyen malzemelerinden oluşacak.

Sosyal Teavün ve Tesanüt Vakfına bağışlayacak malzemeleri getirme imkanı sıfır vatandaşların 0484 223 5345, 0544 641 4336 veya 0507 365 75 67 numaraları aramaları durumunda malzemeler evden teyit alınabilecek.

Yardımlar, vakfın Yeni Mahalle Mehmet Nebil Oktay Caddesi’ndeki Familya ve Sosyal Hizmetler binasına yapabilecek.

Siirt Cumhuriyet Başsavcılığınca, deprem bölgesindeki vatandaşların müstacel ihtiyaçlarının karşılanması üzere başlatılan kampanya, Siirt Adliyesi hizmet binası girişinde toplanacak.

Isıtıcı, gaflet uykusu tulumu, içlik, ellik, kutup, battaniye, bot, çorap, argaç, bere, arık besin, konserve, çocuk bezi, sulanmış baş bezi, sıcak su torbası, kazak ve kabandan oluşacak ivedi ihtiyaç malzemeleri, daha sonra Valilik bünyesindeki Toplumsal Yardımlaşma ve El Birliği Vakfı vasıtasıyla sarsıntı bölgesine ulaştırılacak.

Öte yandan, İl Müftülüğünden yapılan açıklamaya bakarak, İl Müftüsü Vehap Kapıcıoğlu öncülüğündeki müftü yardımcısı ve 11 kült görevlisi, bindi üzere sarsıntı bölgesi Adıyaman’a gitti.

Share: