Siirt’ten deprem bölgesine yardımlar sürüyor

“Asrın felaketi” namına nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelere yardımlar bitmeme ediyor.

Siirt Valiliği koordinasyonunda Sosyal Yardımlaşma ve El Birliği Vakfı marifetiyle bitmeme eden çalışmalara destek veren vatandaşlar, gıda ve çul yardımında bulunuyor.

Siirt Gözyaşı Göveri ve Komisyoncuları Derneği birlikte sarsıntı bölgesine 2 kamyon odun gönderdi.

Siirt Ticaret ve Endüstri Odası Sedir Üyesi ve Siirt Gözyaşı Göveri ve Kâr Komisyoncuları Derneği Başkanı Halit Aydar, göveri halindeki komisyoncularla ayrımsız araya gelerek zat imkanlarınca odun gönderdiklerini söyledi.

Yardımların devam edeceğini dile getiren Aydar, “Geçtiğimiz hafta besin malzemelerinden oluşan sıhhi imdat tırımızı yer sarsıntısı bölgesine gönderdik. Zaman da yaptığımız istişareler sonucu yakacak ihtiyacı olduğunu öğrendik. 35 titrem dolayında iki kamyon odun gönderdik. Zaman ilişki ve beraberlik günüdür.” dedi.

Bu arada Eş ve Içtimai Hizmetler İl Müdürlüğü yoluyla psikososyal bindi hizmetlerinde görevli 10 şahsiyet takım de hareket bölgesine gönderildi.

Valilik tarafından görevlendirilen bindi ekibi, Osmaniye’deki depremde evleri hasar gören ailelerin kaldığı çerge şehir, spor salonları, okullar ve geçici tahaffuz alanlarında ruhsal destekte bulunuyor.

Share: