Siirt’ten sarsıntı bölgesinde 2 tır ağızotu gönderildi

Siirt Valiliği koordinasyonunda, Ekincilik ve Orman Müdürlüğü öncülüğünde sarsıntı bölgesi üzere toplanan 26 ton ağızotu tırlara yüklenerek deprem bölgesine gönderildi.

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6’lık depremlerin arkası sıra kıyamet bölgesinde yaraları girmek için kent genelinde yardım kampanyaları devam ederken, tıpkısı yardımda kocabaş, küçükbaş ve çıkmaz hayvanları amacıyla yapıldı. Arkalama kampanyaları kent genelinde muttasıl bitmeme ediyor. Siirt Valiliği koordinasyonunda, Ekincilik ve Orman Müdürlüğü öncülüğünde büyükbaş, küçükbaş ve çıkmaz hayvanları için toplanan 26 ton ağızotu zelzele bölgesine gönderildi.

Siirt Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Hayvan Yetiştiriciliği ve Akarsu Ürünleri Yetiştiriciliği Yazıhane Müdürü Nurettin Gül “6 Şubat’ta meydana gelen depremden kıran insanlarla beraber orada ateş parçası 11 milyona mail kocabaş ve küçükbaş hayvanımız bulunmaktadır. Bu hayvanların haris kalmalarından hava bakanlığımızın talimatı ile beraber Siirt Valiliği ve müdürlüğümüzün personelleriyle bütün köyleri biricik yegâne dolaşarak özellikle yetiştiricilerin sakil olduğu bölgelere olmak amacıyla ağızotu ve arpa gönderildi. Hareket bölgelerine günde 2 tır yem ve saman göndermeyi hedefliyoruz” dedi.

Siirt şehir genelinde arkalama kampanyaları kesintisiz sürüyor. – SİİRT

Share: