Sivaslı yurttaş, bunalıma giren buzağısını arabaya bindirerek cevelan attırdı

Sivas’ın Gemerek ilçesinde kıpırdak Görgülü Koçyiğit, ahırda yem yemeyen ve bunalıma girdiğini düşündüğü buzağısını dolaştırmak istedi. Kolları sıvayan Koçyiğit’in aklına buzağısını aracına bindirip devir attırmak geldi. Koçyiğit, aracının peş koltuğuna bindirdiği buzağıyla kent turu attı.

AKILLARA DANA FERHAT GELDİ

Sızır Şelalesi ve kavşak yaylarına giden Koçyiğit, o anları sosyal iletişim araçları hesabından faal yayınladı. Bu durum akıllara 19 yıl geçmiş araca bindirilen Dana Ferhat’ı akıllara getirdi.

“MORALİ BAKIMSIZ AMMA İDARE EDECEK”

Aydınlık Koçyiğit, gezdirip ruhsal gerilim attığını söyleyerek, “Yemleme pahalandığından hava strese ve bunalıma girdi. Onları de dolandırmak zorunda kalıyoruz. Sızır Şelalesine götürdüm, kavşak yaylasına götürdüm. Gezdirdim ruhsal gerilim attı biraz. Tekrar morali kenef ama dalavere edecek. Benim canım bu. Bunlar bizim canımız ciğerimiz. Bundan başkasını sevmem” dedi.

Dana Ferhat

DANA FERHAT OLAYI NEDİR?

Dana Ferhat olayı 19 sene ilk yeniden Sivas’ta yaşandı. Bir çiftlikte dideban olarak Mehmet Toker isimli vatandaş, hastalanan danasını Tofaş işaret Serçe bir arabaya bindirip Tarım İl Müdürlüğü’ne götürüp tetebbu ettirmişti. söz konusu olay acun gündeminde dahi serbest aksiseda uyandırmıştı.Share: