Sivasspor’da gol yükü Dia Saba’da

Spor Mabat Süper Lig’in 14 haftalık periyodunu 11 puanla 17. tam bütünler DG Sivasspor’dahi tecrübeli ılımlı düz oyuncusu Dia Sabah Yeli, ligde attığı 4 golle takımın bildirme golcü ismi oldu.

Sivasspor’un İsrailli futbolcusu Dia Sabah Yeli, Süper Lig’in 14 haftalık bölümünde 4 golle takımın nüsha yükünü taşıdı. Sivas temsilcisinin ligde attığı 13 golün 4’ünde imzası kâin Saba, 11 maçta 849 zaman sahada kaldı. 30 yaşındaki topçu; Beşiktaş, Medipol Başakşehir ve Giresunspor maçlarında birlikte fileleri havalandırma başarısı gösterdi.

N’jie, Gradel ve Yatabare 2. tam

Sivasspor’un ligdeki en skorer başka isimleri ise Clinton N’Jie, Max Gradel ile Mustapha Yatabare oldu. Bu 3 topçu, rakip fileleri 2’şer öğün havalandırmayı başardı ve Sabah Yeli’dan bilahare arz haddinden fazla gol sevinci dinç esame oldu.

Gol sevinci yaşayamayanlar

Yiğidolar’bile 16 topçu ise elan gol sevinci yaşayamadı. Dimitris Goutas, Caner Osmanpaşa, Gaye Rençper, Robin Sert, Gaye Paluli, Aaron Appindangoye, Baht Keita, Ziya Erdal, Alaaddin Kültürlü, Charisis, Isaac Cofie, Mehmet Albayrak, Özkan Yiğiter, Karol Angielski, Toprak James ve Ahmed Musa, ligin 14 haftalık periyotunda gol sevinci yaşayamadı.

Bu mevsim geride artan 14 haftada gol sevinci hareketli futbolcular şöyle:

Dia Sabah Yeli: 4 gol

Clinton N’Jie: 2 gol

Max Gradel: 2 gol

Mustapha Yatabare: 2 gol

Fredrik Ulvestad: 1 gol

Hakan Arslan: 1 gol

Erdoğan Yeşilyurt: 1 gol – SİVAS

Share: