Sivas’ta 4 projeye 55 milyon lira bindi sağlanacak

Sivas’ta, Ölçülü Anadolu (CESAMET) Kalkınma Ajansı koordinesinde 2022 yılında sağlanacak 55 milyon lirayı bulan desteklerden faydalanmaya türe kazanan 4 proje ile yatırım bedeli daha netleşmeyen 1 proje için imza töreni düzenlendi.

Sivas’ta bugüne büyüklüğünde 250 milyon lira destekle birçok yatırımın hayata geçirilmesini sağlayan IZZET Kalkınma Ajansı, bu yıl bile 5 projeye kök aktaracak. söz konusu projeler amacıyla valilik eklenmiş binadaki konferans salonunda imza töreni gerçekleştirildi.

Programda konuşan Ilbay Yılmaz Balkır, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile DEVLET Kalkınma Ajansının kentin vizyonuna ulama sağlayacak yatırımlara destek vererek mehabetli amal yaptığını söyledi.

Desteklerden bu yıl yararlanmaya doğruluk kazanan projeleri açıklanan Balkır, “Sivas Belediyesinin Sivas Kale Projesi 2. hamle imal işi ile Sivas Bilgelik ve Uygulayım Bilimi Üniversitesinin optik etraflı film tasarım ve kaplama merkezi projesi, Endüstri ve Teknoloji Bakanlığı Çekim Merkezlerini Sübvansiyon Programı kapsamında ajans koordinasyonunda bindi almaya adalet kazanan projelerimizdir. İmranlı Belediyesinin İmranlı Yarınlarımız İşte Kadınlarımız Projesi ile Sivas İş Geliştirme Merkezi’nin Niteliğim Artsın Ülkem Kazansın Projesi dahi Uran ve Uygulayım Bilimi Bakanlığı Içtimai Gelişmeyi Sübvansiyon Programı (SOGEP) kapsamında destek almaya doğruluk kazandı.” dedi.

Balkır, sağlanan desteklerle 55 milyon lirayı bulan yatırımlara ivme kazandırılmış olduğunu dile getirerek, antrparantez bölgede girişimcilik ekosistemini yemlemek ve gençlerin bu alana yönlendirilmesini uydurmak üzere “Bidayet in Sivas (SİS) Müteşebbis Destek Maratonu” projesine da soy aktarılacağını sözlerine ekledi.

CELAL Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Emniyetli Kilci ise Sivas’ta bugüne büyüklüğünde 250 milyon teklik destekle 500 milyon lira yatırımın hayata geçmesini sağladıklarını belirtti.

Program, 5 projenin sahibi kurumların temsilcileriyle imzaların atılmasıyla son buldu.

Share: