Sivas’ta 55 milyon TL yatırım sağlayacak 5 proje destek almaya türe kazandı

Sivas’ta Itidalli Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından ölçülü programlar neticesinde 55 milyon TL envestisman sağlayacak 5 proje destek almaya adalet kazandı.

Bu çerçevede Ölçülü Küçük Asya Kalkınma Ajansı 2022 Yılı Sivas Projeleri Kesim İmza Töreni düzenlendi. Sivas Valiliği melfuf hizmet binası konuşma salonunda planlı törene Sivas Valisi Dr. Yılmaz Parıltı, Sivas Belediye Reisi Hilmi Âlim, Mutedil Küçük Asya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Sakıncasız Kilci, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bilen Yıldız, Sivas Vukuf ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Köle ve bazen mülk protokol üyeleri katıldı.

Törende konuşan Sivas Valisi Dr. Yılmayan Şimşek, bindi düzlük projeler için bilgiler vererek Sivas’a bakir ve ibdai çalışmalar katan hava ve kuruluşlara teşekkürname etti.

Oran Kalkınma Ajansı Umumi Sekreteri Ahmet Emniyetli Kilci ise yaptığı konuşmada, ajans namına Sivas’ta toplamda 300 milyon TL destek sağladıklarını söyledi.

Konuşmaların peşi sıra imzalar atıldı. – SİVASShare: