Son an bilim! BOLU’DA BU DEFA DE KINDIRA KÖYÜNDEN ASIL-OĞUL ZEHİRLENME ŞÜPHESİYLE HASTANEYE BAŞVURDU

BOLU merkeze ilişkin Kındıra köyünde, yaylada hayvancılıkla uğraşan ana ve oğlu zehirlenme şüphesiyle hastaneye başvurdu. dizanteri, gaseyan ve us ağrısı şikayetleri görülen ana Ankara’ya irsal edilirken, oğlunun tedavisi ise Bolu’da sürüyor. Sabık aylarda Yuva köyünde yaşanan zehirlenme vakasanda 1 emanet sönük, 148 sevimli hastaneye kaldırılmıştı.

Merkeze tutkun Kındıra köyünde hayvancılık özne eş ile oğlu, kanlı ishal, kusma ve elem akıl ağrısı şikayeti ile hastaneye başvurdu. Yapılan tetkiklerde eş ve oğlunda, 2 ay evvel 1 kişinin ölümü 148 kişinin zehirlenmesiyle sonuçlanan Yuva köyündeki vakalarla paralellik olduğu görüldü. Hemolitik Üremik Karine (HÜS) vakasına rastlanan temel tedavisi amacıyla Ankara’ya sevk edilirken, hastalığı daha hafif geçiren oğlunun tedavisine ise Bolu’da bitmeme ediliyor.

YUVA KÖYÜNE 29 KİLOMETRE MESAFEDE

Köyde ayrıntılı süredir yaylada kıvrak avrat ve oğlu dışında kimsede benzer şikayetlerin olmadığı bildirildi. Temel ve oğlunun yaşadığı yaylanın, daha evvel zehirlenme vakası yaşanan Yuva köyüne 29 kilometre mesafede olduğu bildirildi. Antrparantez, Bolu İl Keyif Müdürlüğü ile Ekincilik ve Orman Müdürlüğü ekipleri, köye giderek akarsu ve yemeklerden göstermelik aldı.

Share: