Son dakika haberi! ÖĞRENCİLERDEN İTFAİYECİLERE SÜRPRİZ

Burdur Mesleki ve Maharet Anadolu Lisesi İtfaiye Bölümü öğrencileri itfaiyecilere sürpriz yaptı. Ateş ihbarı yapıp okula çağrılan itfaiyecileri meşalelerle karşılayan öğrenciler, onlara mütenevvi ikramlarda bulundu.

İtfaiye Teşkilatı’nın kuruluşunun 308’inci sene dönümünde Burdur Mesleksel ve Teknik Rum Lisesi İtfaiye Bölümü öğrencileri Burdur Belediyesi itfaiyecilerine sürpriz yaptı. Öğrenciler aracılığıyla 112 Evgin Davet Merkezi aranarak okulda ders sırasında atölyede hararet çıktığı ihbarı yapıldı. Bunun üstüne okula polis güçleri ve itfaiye ekipleri gönderme edildi. Öğrenciler ihbar edilen bölgeye mevrut itfaiye ekiplerini meşalelerle karşıladı. Daha bilahare itfaiyecilere öğrenciler tarafından değişik ikramlarda bulunuldu.

Okul Müdürü İbrahim Çelikkaya, İtfaiyecilik muhteşem, şerif tıpkı meslek. Çünkü itfaiyecilerimiz yangınlarda depremlerde sellerde insanların zorda olduğu anlarda hep onların birlikte reşit, zat canı pahasına çalışmakta, uğraşmakta ve bizlerin geçmişini, geleceğini maddi, manevi gelişigüzel cins şekilde canını çevirmek için ceht sarfiyat fail alım, kuruluştur. O yüzden bizler da meslek adına yangıncılık mesleğine destek atfetmek için okulumuzda eğitim, tedrisat çalışmalarını sürdürüyoruz. İtfaiye Müdürlüğümüzün destekleriyle onların elan bereketli yetişmeleri üzere çaba gösteriyoruz. Ayrıca bu vesileyle bütün itfaiye birimine teşekkürname ediyoruz. Bu günün hepimize alımlı çalımlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum dedi. İtfaiye Müdürü Mehmet Büyük Ballak, aldıkları ihbar üstüne ekiplerle ihbar edilen bölgeye geldiklerinde gördükleri karşısında dip benzeri oh çektiklerini söyledi. Ballak, şunları kaydetti

Bugün Rum Çığır Lisesi’nde mobilya bölümünde coşkunluk ihbarı aldık. Arkadaşlarla dakikasında toparlandık, geldik. Köşeyi döndük tıpkı oh çektik. Bu güzelce şaşırtı için bile okulumuza ve meslektaşlarımıza teşekkürname ediyorum. Bu yıl 308’inci yaşını kutladığımız, ülkemizin yer doğru mesleği olan itfaiyecilik ve coşkunluk güvenliği amacıyla buradayız. İtfaiyecilik öyle bir meslektir kim herkesin kaçtığı yere sizler koşarsınız. Bu anlamda mütebeddil teknoloji ile yangınların çeşitliliği de değişmekteydi ve daha çok öğrenci, vazıh, deneyimli personele ihtiyaç vardı. Türkiye’dahi neredeyse önceki içerisinde olan Burdur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde altın hocalarımızın katkılarıyla yangıncılık ve hararet güvenliği bölümü açıldı. Bu sene beşinci mezunlarımızı vereceğiz. Henüz ilk çıkışlı olan arkadaşlarınız şu zaman büyükşehirlerde İtfaiye Ofis Başkanlıklarında ve Orman Bakanlığına mecbur itfaiye aracı birimlerinde bayrağı gururla taşımakta. Mütebeddil teknolojiye tutkun namına ateş çeşitliliği ile alay malay talimli personelin olması bu bakımdan çokça önemliydi. Bizler bile zaman sahada mezun ettiğimiz öğrencilere baktığımız ahit Burdur’dan hangi cengaverler çıktığını görmüş olduk. Ben bu domuzuna şaşırtı üzere tekrardan hocalarımıza, meslek müdürümüze ve siz meslektaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Nice 308 yıllarda bu arada görev yapmayı diliyorum.

Share: