Sonuç an haberi… 13 askerin şehit olduğu yıldırı saldırısı 15 yıldır hafızalardan silinmedi

13 askerin martir olduğu yıldırı saldırısı 15 yıldır hafızalardan silinmedi

ŞIRNAK – Şırnak Gabar Dağı’nda 7 Ilk Teşrin 2007’de cerrahi müdahale dönüşü 13 askeri şehit eden PKK’lı teröristlerin saldırısı, hala hafızalardaki yerini koruyor.

Şırnak’ta 7 Ekim 2007 yılında Gabar Dağı’nda faaliyetler dönüşü 13 askeri martir fail PKK’lı teröristlerin adi saldırısı, aradan sabık 15 yıla rağmen unutulmadı. PKK’lı teröristler, Bolu Komando Er Tugayı’ndan bölgeye arızi görevle gelen ve Şırnak 23’üncü Bitirmiş Cızık Fırka Komutanlığı’na tutkun kendisine fariza işleyen 13 askeri 14: 30 sıralarında Gabar Dağı’nda pusuya düşürüldü. Teröristler, askerlerin üzerine el bombası atıp, peşi sıra gizlendikleri yerlerden tafsilatlı namlulu silahlarla aykırı ızdırap açtı. Adi saldırıda 13 er şehit oldu.

Hafızalardan silinmeyen saldırıyı kınayan Şırnak Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Federasyon Başkanı Mehmet Güngör, “2007 yılında Gabar Dağında icra edilen operasyonda Bolu Komando Tugayımızın faaliyetler esnasında PKK’lı teröristlerce haince, kalleşçe pusuda 13 askerimizi şehit ettiler. Bu gün şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Kırıcı ve ağır PKK terör örgütünü tiksinme ve hovarda kınıyoruz. Tabi kim bu tür durumlar unutulmaz, terörle uğraş imdi çok farklı, Gabar Dağı, Bestler Dereler çizgi içinde ve çizik dışında Allah’ın izniyle yıldırı örgütünün barınacak tıpkısı meydan yoktur. Onlara ülke ancak olmuştur. Onların artık buralarda yeri yoktur. Imdi konfirmasyon olan tamam, olmayan geberip masraf. Bölgemizde devletimizin sebebiyle güzel ayrımsız yaşayış ortamı var. Memleketimizde geçim var. Terör örgütü imdi eskisi kadar dağlarda barınamıyor. Çıktı inlerine inmiştir. Terörle uğraş imdi sonuç noktaya geliyor, gelmek üzeredir. Daha Çok kafasını kaldırdığı yerde değil Gabar Dağında artık kuzey Irak’ta dahi olsa kafalarına düşecek o bomba, geberip gidecekler. Biricik çareleri var. Türkiye Cumhuriyetinin adaletine teslim başlamak, yoksa başka kaçışları bulunmayan. Bu 13 şehidimizi adlandırmak için dualar yaptık. Şehitlerimize Allahtan yağmur, acıklı ailelerine başsağlığı diliyorum. Biz şehitlerimizi unutmadık, unutmayacağız. Biz Şırnak halkı her daim devletimizin yanındayız. Bayrağımız dalgalanacaktır. Alçaklara saha yoktur” dedi.

Şehit olan 13 askerin isimleri; Astsubay Ahmet Sarıoğlu ile erler Bayram Güzelce, Toygar Salgur, Seyfi Altuntaş, Mehmet Sebep, Mehmet Fıldır, Mehmet Uyar, Mehmet Ateşli, Teşrinisani Aksoy, Şükrü Karataş, Emrah Eryılmaz, Fetullah Selçuk ve Sıddık Küçükgöz.

Share: