Sonuç zaman haberleri… Antalya’da otel odasında nişanlısını öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet cezası

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde otel odasında 17 yaşındaki nişanlısı Nuray Çıpa’i öldüren maznun, “çocuğu isteyerek katil” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Antalya 1. Okkalı Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu maznun Taner Bektaş, cezaevinden Gürültülü ve Görüntü Enformatik Sistemi (SEGBİS) ile katılırken, öldürülen yakınları ve canip avukatları salonda hazır bulundu.

Duruşmada söz verilen sanık Taner Bektaş, maktulün başka erkeklerle mesajlaşmaları ve fotoğrafları dolayısıyla aralarında tartışma çıktığını öne sürerek, “Aynı anlık öfkeyle bu olay meydana geldi. Pişmanım.” dedi.

Mahkeme heyeti sanığı, “çocuğu isteyerek katil” suçundan ağırlaştırılmış müebbet delik cezasına çarptırdı. Cezada iskonto uygulanmadı.

“Sorun 7 kamer bodur bir sürede neticelendirildi”

Sızlanan avukatlarından Emrah Şiddetli, murafaa sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, yargılamanın eş davalar açısından nüsha yapılanma edeceğini belirterek, şunları söyledi:

“Sorun mart ayında başladı ve 7 ay kabilinden bodur sürede neticelendirildi. Maznun için herhangi bir tenzilat yapılmaması bizim adımıza muştulu bir kapsam oldu. Tabii ayrımsız insanın hayatının ortadan kaldırılması, geleceğinin namevcut edilmesi, hiçbir cezayla telafi edilebilecek tıpkısı nitelik değil. Hem ocak hem üstelik kamu düzeni açısından sunulan bu ukubet mutlu edici aynı genişlik.”

Ekstrem, arz nazik mağduru kadınlar olan şiddet eğiliminin çıktı sona ermesini talep ettiklerini dile getirdi.

Maktul Nuray Çipo’in teyzesi Aydınlık Acara ise sonuçtan çokça bahtiyar olduklarını kaydetti. Acar, “Bu karar, çocuğumuzu idraksiz getirmeyecek amma yer azından o şahsın birlikte ağırlaştırılmış müebbetle içeride olduğunu aşina olmak bizi bire bir nebze olsun rahatlatacak. Böyle güç cezalar olduğu sürece inşallah bu kadın cinayetlerinin azalacağını düşünüyorum.” diyerek konuştu.

Nuray’ın ölümünün ardından temel Fatmaana Gül’ün pres zamanlar geçirdiğini belirten Acar, ablası Gül’ün boğunç içerisinde olduğunu ve psikolojik tedavi aldığını sözlerine ekledi.

Olay

Nuray Demir, Muratpaşa ilçesinde 19 Mart’ta otel odasında nişanlısı Taner Bektaş vasıtasıyla boğulmuştu. Fenomen sonrası kaçan ve Yalova’de yakalanan Bektaş karşı Çıpa’in 18 yaşından süfli olması nedeniyle “çocuğu isteyerek öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet kodes istemiyle sevgili açılmıştı.

Geçen duruşmada esas hakkındaki mütalaasını açıklanan müddeiumumi, sanık için “çocuğu kasten katil” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası dilek etmişti.

Öte yandan, Nuray Demir’in 18 Eş 2020’birlikte aynı yakınının seksüel istismarına uğradığı yönündeki şikayeti konusunda Antalya 7. Yoğun Ceza Mahkemesinde dava açılmıştı.

Share: