Sonuç zaman selen! OTOMOBİLİNDE BOMBA DÜZENEĞİ MEVCUT KADIN ‘ÇOK KESKIN ŞEYLER OLACAK’ DİYORDU

ÇORUM’de, dini nikahla birlikte yaşayıp, daha sonra ayrıldığı Karı Çipo’in (56) otomobilinin altına bomba düzeneği yerleştirdiği iddiasıyla tutuklanan Boy Bos Karadağ (45) ile müzaheret ettiği öne sürülen Şükrü Gül (46), 23’er yıla kadar hapishane istemiyle yargılandıkları davada bilgili karşısına bundan sonra. Eş Çıpa, duruşmada Karadağ üzere Bana ‘Bak çok kırıcı şeyler olacak’ diyordu dedi.

Olay, 7 Ocak’ta Ulukavak Mahallesi, Sakarya 3’üncü Sokak’ta meydana geldi. Park halindeki 19 AAB 163 plakalı otomobilinin altına, iddiaya göre, sistem yerleştirildiğini fark fail Kadın Çıpa, polise bildirdi. İhbarla bölgeye gidiş geliş, düzenlilik ve bomba imha ekipleri sevk edildi. İncelemede, otomobile bomba düzeneği yerleştirildiği tespit edildi. Çevrede güvenlik önlemi kayran ekipler, bölgedekileri uzaklaştırdı. Bomba imha uzmanlarınca bomba düzeneği emin alana alınarak, fünye ile patlatıldı. Patlama sırasında 3 araçta da hasar oluştu. İncelemede, bomba düzeneğinin üzerinde pil ve kâh parça ile aparatlar bulundu. Parçalar incelenmek üzere polis güçleri merkezine götürüldü. Karı Çıpa’in üstelik şikayeti ile serbest çaplı sormaca başlatıldı. Hatun Demir’in dini nikahla birlikte yaşayıp ayrıldığı, bomba düzeneğini otomobile yerleştirdiği tez edilen Şayan Karadağ ile arkalama ettiği öne sürülen Şükrü Gül, mahkemece tutuklandı.

HAKİM KARŞISINA ÇIKTILAR

Kadir Karadağ ile Şükrü Gül karşı ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ ve ‘tehlikeli maddeleri müsaadesiz namına bulundurma yahut ahali değiştirme’ suçlarından 23’er yıla büyüklüğünde mapushane istemiyle savca hazırlandı. İddianame, 1’inci Aheste Ceza Mahkemesi’nce akseptans edildi. Tutuklu sanıklar ilk kez hakim karşısına daha çok. Duruşmaya tutuklu sanıkların yanında taraf avukatları ve Eş Çıpa katıldı.

‘KENDİSİNİ ÇOKÇA SEVİYORUM’

Şayan Karadağ, savunmasında, ‘Hanım Çipo ile 10 yıl beraber yaşadık. Ego kendisini çokça seviyordum. Ona olan sevgim yüzünden gözüm kör oldu, diyebilirim. Bunun yerine siz ne derseniz deyin. Çocuğunu üniversitede ego okuttum, kendisine muvaffakiyetsiz fazla aldım, geçimini ego sağladım sonradan aramızda sorunlar çıkmaya başlayınca ego kendisinden senet istedim, o bile çalışıp bana borcunu ödeyebileceğini söyledi. Tekrar dahi borcuna kıymet 4 bin TL’lik iki hüccet aldım. Zira aramız onunla bozuluyordu. 2018 yılında anlaşmazlıklarımız daha birlikte arttı ve 2020 yılında aksiyon üzere toprak dışına çıktığımda, Hanım Çipo’in evimizde eş kullandığımız eşyalarımızı alıp evden gittiğini gördüm dedi.

‘KELEPÇENİN PARÇASINI EVİNE BIRAKIP TELAKI YERİMİZE GELİYORDU’

Daha sonradan aynı araya geldiklerini anlatan Karadağ, Hanım Demir ile kimi vakit ayrımsız araya geliyorduk. Benden şikayetçi olduğu için ayağıma elektronik strateji kelepçesi takılmıştı. Karı, kelepçenin parçası olan ve kendisinde bulunan aleti evine bırakıp telaki yerimize geliyordu. arada bir dahi namına şikayetlerinden vazgeçmesini söylüyordum, aynı müddet sonradan üstelik vazgeçmişti. Ancak ben da elektronik bilezik halen duruyordu. Bir müddet bilahare üstelik aracının altında bomba düzeneği bulunmuş, söz konusu mevcut bomba ile benim tek alakam yoktur, o aracın altına bombayı ego koymadım yahut koydurmadım, benimle birlikte vakfedilmiş mevcut Şükrü Gül’e bahse konu bombayı ben hazırlatmadım, Şükrü çalışanımdır, arada bir Kadın Çipo’i kontrol ettirdiğim doğrudur. Hangi benim ne dahi yanımda çalışan Şükrü’nün bu olayla ilgisi yoktur. Beratımı istiyorum? diye niteleyerek konuştu.

Kadir Karadağ’a yardım ettiği öne sürülen Şükrü Gül ise savunmasında, ‘Aracın altında kâin bomba düzeneği ile ilişik hiçbir ilgim namevcut, üzerime atık suçlamaları katiyen kabul etmiyorum. Bu düzeneği aracın altına ego yerleştirmedim, Kırat Karadağ, Karı Demir’i haddinden fazla seviyordu. ‘bazen evde olup olmadığını taharri et’ dediği için gidip geliyordum. Ego hakeza ayrımsız molekül yapmadım, Ayar mir Kadın Çipo’in arabasının altına bomba düzeneği koydurmuş olabileceğini da düşünmüyorum’ dedi.

‘BANA, ÇOK KIRICI ŞEYLER OLACAK, DİYORDU’

Her 2 kişiden de şikayetçi olduğunu söyleyen Hatun Çıpa, Haysiyet Karadağ ile 2015 yılında yaşamaya başladıklarını belirterek, şunları kaydetti

‘Eder ile resmi nikahımız yoktu. 2020 yılı Eylül ayında bile ayrıldık ve tıpkısı değişik araya gelmedik, O dönemlerde Haysiyet’in beni darbettiği eyyam olmuştur. Lüp eşyalarını ve benim cep telefonumu kırdığı üzere bana telefon alacağını söyleyerek iki belgit imzalattı. Senetleri gereksiz alıp kendisi doldurdu. Bana ‘Bak çokça üzücü şeyler olacak’ diyordu. bir iki devir geçtikten sonradan da bana birisi tüfekle dokunaklı açıp yaraladı. Ego o gün Çorum’u metrukiyet etmiştim, aracıma izleme cihazı yerleştirmiş ya da takip etmiş benzer. Sinop’ta beni buldu. Ego kendisinden korktuğum içre onunla birlikte Çorum’a izansız döndüm, elektronik kelepçe taktığım dönemde de esasen beni arayıp yıldırma ediyordu. Beni annemle çocuklarımla korkutuyordu. Biraz el elektronik kelepçenin bana sunulan kısmını evde bırakıp Fehamet ile buluştuğum doğrudur. Ego bunları ondan korktuğum üzere yaptım, Aracımda bomba düzeneği bulunduğunda aracımı tek kimseye vermedim. Kıymetiharbiye’le cezaevindeyken görüntülü ve sesli adına görüşmüşlüğüm vardır. Haysiyet’in ya da benzeri başkasının aracıma bomba düzeneği koyduğunu gözümle görmedim, benim husumetlim ya üstelik düşmanım yoktur. İkisinden de şikayetçiyim.’

Mahkeme heyeti, eksiklerin tamamlanması üzere duruşmayı erteledi.

Karı Çipo ise murafaa çıkışında Hak neyse o, söyleyeceğim tıpkı özdek bulunmayan. Suçluysa cezasını çeksin, bigünah ise çekmesin benim kimseyle zorum kimseyle iddiam bulunmayan dedi.

Share: