Sporcular dereceye girebilmek için çalma döktü

Kocaeli’da düzenlenen 2022-2023 sezonun önceki Türkiye Yönbul Şampiyonasında sporcular dereceye yok etmek için uğraş etti.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi marifetiyle tevhit edilen ve 3 ahit süren Türkiye Yönbul Şampiyonası, 1. aşama uzun açıklık ve sürat yarışlarıyla sona erdi. Kocaeli’nin Gebze ilçesi Denizli köyünde önceki 2 ahit mutedil ve ayrıntılı mesafe yarışlarının peşi sıra son dönme sporcular Taşmak Kent Stadyumu’nda planlı sürat yarışlarıyla dereceye girebilmek amacıyla savaşım etti. Şampiyonaya katılan 1134 sportmen böke olup Türkiye Yönbul Milli Takımında düz ahzetmek için koştu.

“Binlerce sporcuyla alay malay tutmak bizi aşağılık gururlandırdı”

Şampiyonanın sonuç gününde konuşan Büyükşehir Belediyesi Komutan Vekili Yaşar Sezmek, yapılan spor yatırımların peşi sıra Kocaeli’nin kip haddinden fazla adamakıllı sıfatının yanına daha çok tıpkısı birlikte ‘spor kenti’ unvanının eklendiğini belirtti. Şampiyonaya ocak sahipliği yaptıkları için mutluluk duyduklarını anlatım fail Sezmek, “41 farklı ilden 110 pakt ve 1134 sportmen ile Yönbul Şampiyonası’nı gerçekleştirdiğimiz için akıbet basamak mutluyuz. Burada değişik illerden sporcuları mihman ediyoruz. Spor kenti Kocaeli’birlikte binlerce sporcuyla gelişigüzel atılmak bizi süfli gururlandırdı. Sporcularımızın heyecanı birlikte görülmeye değerdi” ifadelerini kullandı.

“Dört Başı Mamur ayrımsız yarış gerçekleştirildi”

Türkiye Oryantring Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Tekin Çolakoğlu ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle planlı 2022-2023 sezonu Türkiye Oryantring Şampiyonası’nın 1. Mertebe Yarışlarının startını Kocaeli’den verdiklerini belirterek, “Yaklaşık 110 kulübümüzden 1134 sporcumuzla bilcümle yönbul havası diyebileceğimiz parkurlarımızla çok güzelce benzeri ortamda tam benzeri yarış gerçekleştirildi. Kocaeli bölgesi bu anlamda daha önceki bile arsıulusal organizasyona familya sahipliği yapan ve görmüş geçirmiş ayrımsız bölgemiz ve belediyemiz” diyerek konuştu.

Dereceye girenlere ödülleri ikram edildi. – KOCAELİ

Share: