Sportif başarılara tebrikler sürüyor

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TSÜF) Başkanı Prof. Dr. Mehmet Günay, Atatürk Üniversitesinin elde ettiği sportif başarılardan muhit Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı’yı musahabe etti. Ziyarette Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Temiz Fazıl Kishalı ile yönetim ekibi üstelik kayran aldı.

Atatürk Üniversitesinin 2021-2022 Dönemi Üniversiteler Arası Umumi Madalya Dağılımı altın madalya sıralamasında 208 darülfünun arasında birinci olmasından kıran tebrik kartı ziyaretinde mevcut Prof. Dr. Günay, sonuç yıllarda elde edilen sportif başarılardan muhit Rektör Çomaklı’evet tebriklerini iletti.

Başkan Günay: “Atatürk Üniversitesi Öğrencileri Sportif Başarılarıyla Göz Dolduruyor”

Akademik ve ilmî alanlarda yaptığı atılımlar ve geliştirdiği projeler ile çeşitli dallarda ödüle layık görülerek bu başarıları tescillenen Atatürk Üniversitesi; içtimai, kültürel, sanatsal ve sportif alanlara müteveccih çalışmalarına da uzaklık vermeden bitmeme ediyor. Özellikle sonuç yıllara sportif açıdan mühür vuran üniversitede tezce rastgele bölümden öğrencinin seçme aldığı ferdî ve mızıka sporlarında elde edilen madalyalar Erzurum ilkin atılmak üzere mevki genelinde üstelik takdirle karşılanıyor. Bu bağlamda 2021-2022 Dönemi Üniversiteler Arası Genel Madalya Dağılımı sıralamasında zirvede düzlük düzlük Atatürk Üniversitesi ailesini tebrik fail Günay; 29 Kızıl, 16 Gümüş ve 23 Bronz madalya kazanarak toplam 68 madalya ile kürsüye sâdır sporcuların koca aynı başarının altına imza attıklarını söyledi. Öğrencilerin ferdî gelişimlerinde sporun heybetli aynı yeri olduğunu vurgulayan Günay, üniversitelerin bu bilinçle spor fethetmek talip ve müsabakalara katılma arzusunda olan öğrencilerini destelediklerini görmekten mutluluk duyduklarını, bunların başında birlikte Atatürk Üniversitesinin geldiğini belirterek atılan adımların madalyalarla karşılığının alındığını tabir etti.

Erzurum’un eksiksiz anlamıyla tıpkısı spor şehri ve şita sporlarının merkezi konumunda olduğunu tamlayan Günay: “Bu anlamda tığ de bu şehri az çok önemsiyoruz. Şubat ayında Erzurum’dahi düzenleyeceğimiz Şita Sporları Şampiyonası ile ihtişamlı bir organizasyona ocak sahipliği yapacağız. Atatürk Üniversitesinin da varlığı bizlere bunaltıcı veriyor. Bu düşüncelerle hem elde ettikleri zer madalya birinciliği hem dahi spora ve sporcuya verdiği desteklerden dolayı Rektör Çomaklı gözetiminde tamlık Atatürk Üniversitesi ailesini tebrik kartı ediyor, başarılarının devamını diliyorum” diyerek konuştu.

Rektör Çomaklı: “Öğrencilerimizi Sportif Faaliyetlere Katılmaları Yönünde Teşvik Ediyoruz”

Akademik alandaki başarıların toplumsal hayatta elde edilen kazanımlarla direkt ilişkisi olduğunu ve üniversite eğitimindeki motivasyonu efdal tutabilmenin yolunun sportif, sanatsal ya da içtimai hayatta elde edilen başarılardan geçtiğini aktaran Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı, göreve geldikleri ilk günden itibaren bu bilinçle cereyan ettiklerini ve başlatmış oldukları Kullanılmamış Döl Darülfünun Tasarım ve Transformasyon Projesinin bileşenleri ortada öğrencilerin toplumsal hayata yönelik eğilimlerini çoğaltmak olduğunu dile getirdi. Bunu bile başardıklarını nâkil Çomaklı, son yıllarda kazanılan madalya sayılarının bunun genişlik somut göstergesi olduğunu kaydederek şunları söyledi: “Tığ öğrencilerimizi vakit kaybetmeden bilimsel icraat yaparken değil içtimai sıklet projeleri başta başlamak üzere, sanatsal ve sportif faaliyetlere de katılmaları yönünde teşvik ediyoruz. Ulusal ve arsıulusal turnuvalara katılan tamlık öğrencilerimizin tamamen arkalarındayız, başarılarıyla Türk Bayrağımızı dalgalandırdıkları devir gururlanıyor ve mutlu oluyoruz. daha çok da öğrencilerimizi temas alanda desteklemeye bitmeme edeceğiz. Bu düşüncelerle görüşme eden ve tebriklerini ileten TSÜF Başkanı Prof. Dr. Mehmet Günay’a teşekkür ediyor, mutluluk sporuna sağladıkları katkılardan hava kutluyorum.”

Ülfet, TSÜF Başkanı Prof. Dr. Mehmet Günay’ın Rektör Çomaklı’ya tebrik kartı plaketi takdimiyle son buldu. – ERZURUM

Share: