Sülale ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığından çocuklara eğitim bilimi paketi

Ev ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Su Kederli, ekol hazırlıklarının sürdüğü şimdilerde Vekâlet namına çocukları kırtasiye ve mektup yönünden bile desteklediklerini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığınca 2022-2023 eğitim bilimi öğretim yılına hazırlık kapsamında kırsal bölgelerdeki ihtiyaç sahibi ailelerin ilkokul ve ortaokula bitmeme fail çocukları amacıyla “Yetişek ve Aksiyon Destek Paketleri” dağıtıldı.

Kars, Batman, Tunceli, Muş, Osmaniye, Sivas, Çeltek, Kırşehir, Kütahya, Rize, Burdur, Siirt, Yozgat, Elazığ, Çanakkale, Çorum, Afyonkarahisar, Aksaray, Kırklareli, Kastamonu, Bayburt ve Şırnak’ın rustik bölgelerindeki ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına dağıtılan paketlerde; çıplak çantası, kalem kutusu, tagaddi çantası, boya, defter, tip üzere malzemelerin birlikte Vekillik vasıtasıyla genel ağ sitesinden zar edilen Çocuk Dostu Tezkere Listesi’nden kitaplar bulunuyor.

Bindi paketlerinde Ocak ve Içtimai Hizmetler Bakanı Yanık’ın, çocuklara yazdığı betik birlikte meydan alıyor.

Bakan Yoğunluk Kederli, konuyla ilişik değerlendirmesinde Cumhurbaşkanlığı İcraat Programı Beşinci 180 Günlük Eylem Planı doğrultusunda güzeşte sene 22 ilin rustik bölgelerinde çocuklar üzere koruyucu ve inhibitör hizmetler için bilgilendirme yapılarak ihtiyaçların belirlendiğini belirtti.

Olumlu kalın kafalı bildirimler üzerine bu çalışmanın 51 ile yaygınlaştırıldığını tabir eden Kederli, çocuk dulda ateş parçası ekipleri tarafından kırsal bölgelerdeki çocukların koruyucu ve inhibütör hizmetlere erişimini artırmaya ve okazyon eşitliği sağlamaya yönelik icraat yürütüldüğünü anlattı.

Yeni terbiye öğretim yılı başlarken rustik bölgelerdeki çocukların psikososyal ve akademik gelişimlerinin desteklenmesi üzere “Terbiye ve Aksiyon Destek Paketleri” hazırlandığına belen eden Acılı, şunları kaydetti:

“Ekol hazırlıklarının sürdüğü bugünlerde Ev ve Içtimai Hizmetler Bakanlığı adına çocuklarımızı kırtasiye, kitap yönünden üstelik destekliyoruz. Eğitim ve Iş Bindi Paketleri’nin içine çanta ve kırtasiye malzemelerinin beraberinde Bakanlığımızın hazırladığı Yavru Dostu Pusula Listesi’ndeki kitaplardan da koyduk. Okula birlik namına başlamalarını istediğimiz çocuklarımıza kudretli benzeri terbiye tedris yılı diliyorum.”

Share: