Süpermarkette işlenen cinayetin iddianamesi kabul edildi

Süpermarkette işlenen cinayetin iddianamesi kabul edildi

KOCAELİ – Kocaeli’nde süpermarkette alışveriş eden tekme mermi yağdırarak birini öldüren, birini birlikte yaralayan can karşı hazırlanan savca kabul edildi. İddianamede ifadesi meydan düzlük sanık, 19 yaşındaki oğlunun komşusunun kullandığı otomobilin kaymakamlık yapması neticesinde hayatını kaybettiğini söyleyerek, “Bu olaydan bilahare Belfun ile karşılaştığımızda bana bayram mesabe tavırlarla bakıyor ve beni kımıldatma ediyordu” dedi.

22 Şubat’ta Yenikent Mahallesi’nde bire bir süpermarkette alışveriş özne evli çift Mustafa Ş.’nin silahlı saldırısına yakalanmış, Belfun Doğramacı kalbinden, eşi Aşk Doğramacı ise kolundan vurulmuştu. Yaralılardan Belfun Doğramacı yaşamını yitirmiş, yabansı Mustafa Ş. tutuklanmıştı. Olayın arkası sıra öldürülen Belfun Doğramacı ile Mustafa Ş.’nin yandaki oldukları, 2019 yılında Mustafa Ş.’nin oğlu Batuhan’ın Belfun Doğramacı’nın kullandığı otomobilin ilçe yapması sonucu yaşamını yitirdiği ve düet arasında bu sebeple antagonizm bulunduğu ortaya çıkmıştı.

“Kaza neticesinde Mustafa’nın oğlu ölüm etti”

Olaya ilişik hazırlanan iddianame, Kocaeli 4. Ağırbaşlı Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. Mustafa Ş. üzerine “bile bile katil”, “bile bile cerh” ve “ruhsatsız cebe bulundurma” suçlarından sevgili açıldı. İddianamede ifadesine meydan sunulan sızlanan Sevi Doğramacı, “Markette gezindiğimiz esnada Mustafa Ş. üzerimize gelerek elindeki silahı eşimin başına vurdu. Eşimi müzaheret etmek için üzerine kapandım. Bu tam Mustafa 2 el çığlık etti. Ben ve eşim yaralandık. Bu ahval yaşanmadan önce Mustafa’nın oğlu ve eşim ilçe yaptı. Kaza neticesinde Mustafa’nın oğlu irtihal etti. Bu sebeple eşim ve Mustafa arasında ülkü vardı. Sanıktan şikayetçiyim” dedi.

“Belfun’un kullandığı araçta oğlum ebedî uyku etti”

İddianamede maznun Mustafa Ş.’nin ifadesi dahi yer aldı. İfadesinde Belfun Doğramacı’yı 5 yıldır tanıdığını belirten Mustafa Ş., “Belfun psikolojik sorunları olması cihetiyle ondan uzak duruyordum. Belfun, 2019 yılının mayıs ayında 19 yaşında olan oğlum Ahmet Batuhan’ı Antalya’ya gelişigüzel başvurmak ve aracını restore etmek amacıyla kandırdı. Belfun, uzlaştırıcı kırıcı kullanmasından ve tekin birisi olmamasından hava oğlumun gitmesine razı olmadım fakat yine birlikte oğlum onunla gitti. Antalya’dan devir amacında Isparta’bile Belfun kaymakamlık yaptı ve oğlum son etti. Bu olaydan sonra Belfun ile karşılaştığımızda bana alay paha tavırlarla bakıyor ve beni kımıldatma ediyordu” diye konuştu.

“Vücudunu amaç almadan tıpkısı ahali biberli ettim”

Görüngü gününü anlatan Mustafa Ş., “Bir gelişim yerinin uğrunda olduğum esnada Belfun araba ile önümde durdu, küçümseyici ve tehditkar tıpkı şekilde bana bakarak gitti. Buna sinirlendim ve Belfun’un eşiyle markete girdiğini gördüm. Tekrardan bana sarakacı bire bir şekilde bakınca daha da sinirlenerek görüngü hesabına 50 metre ilerideki eşime ait kuaför dükkanına anbean henüz evvel koymuş olduğum ruhsatsız silahımı aldım. Eşimin beni engellemesine karşın markete giderek Belfun’a, ‘Oğlumu öldürdüğün yetmiyor mu bire bir birlikte beni mi öldüreceksin? Gördüğün yerde kafanı sallıyorsun, tehdit ediyorsun, imdi yeter’ diyerek silahla kafasına vurdum. Sonrasında vücudunu garaz almadan bire bir halk ızdırap ettim. Şahsın yaralanmadığını fikren marketten ayrıldım” şeklinde konuştu.

Share: