Süvari Metanet Balkan Şampiyonası Kırklareli’nde düzenlenecek

Süvari Dayanıklılık Balkan Şampiyonası 7-9 Teşrinievvel tarihinde Kırklareli’nde düzenlenecek.

Türkiye Binicilik Federasyonu aracılığıyla Demirköy ilçesine sınırlı İğneada beldesindeki Longoz ormanlarında düzenlenecek olan şampiyonaya Balkan ülkelerinden milli mızıka yarışmacıları katılacak.

TK Cowboy Ranch Yönetim Kurulu Başkanı Turan Karaman, AA muhabirine, şampiyonanın Türkiye’de düzenlenecek olmasından akıbet mertebe bahtiyar olduklarını söyledi.

Şampiyona hazırlıklarının devam ettiğini anlatım eden Karaman, tamlık vatandaşları şampiyonaya çağırma etti.

Yarışların görülmeye derece olduğunu vurgulayan Karaman, şöyle konuştu:

“Atlı Peklik Balkan Şampiyonası’nda mihman milli takımlar ve ekiplerine ülkemizin güzelliklerinin ve değerlerinin eğin seviyede tanıtımı amacıyla çalışıyoruz. Rastgele sene değişik ülkelerde mücadele fail milli takımımız, bu sene kişi topraklarında ayrıksı Balkan ülkeleri ile 7-9 ilk teşrin tarihlerinde bökelik üzere uğraş edecekler. Atlar, dünyada eşi benzeri olmayan Longoz ormanları, Karadeniz sahili ve Istranca ormanlarını aştıktan sonraları TK Cowboy Ranch’te bitecek olan parkurları koşacaklar.

Bulgaristan, Hırvatistan, Şimal Makedonya, Romanya, Sırbistan, Yunanistan ülkelerinin katılması muhtemel şampiyonada 40’a mümasil beygir ve biniciyi ağırlamaya hazırlanıyoruz. Türkiye hesabına karı sahipliği yapmanın gururunu yaşarken, acun binicilik camiasına ülkemizi ve bölgemizi yer ferah şekilde tanıtmanın hazırlığı ve heyecanı içerisindeyiz.”

Share: