Taharri istirdat çalışmalarına katılan öğrencilerden Rektör Karamustafa’ya mülakat

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Rektörü Prof. Dr. Halas Karamustafa, 6 Şubat’ta yaşanan zelzele felaketinin ardından sarsıntı bölgesindeki illerin tamamında gönüllü namına taharri ve kurtarma çalışmalarına katılan Bünyan MYO Sivil Defans ve İtfaiyecilik Programı öğrencilerini kabul ederek, deprem bölgesindeki çalışmalarından hava teşekkürname etti.

Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleşen kabuldeki konuşmasında Rektör Karamustafa, asırların felaketi yerine nitelendirilen yer sarsıntısı felaketinin dokunaklı ve üzüntüsünü kavim yerine yaşadığımızı belirtti ve devletimizin gücü ve milletimizin feraseti ve dayanışması ile depremin sefer açtığı yaranın sarılmaya çalışıldığını anlatım etti.

Rektör Karamustafa, depremin yaşandığı ilk günden itibaren depremzedelere müzaheret amacıyla kül imkanlarını seferber fail devletimiz ve milletimizin depremin açtığı yaraların sarılması üzere seferber olduğunu, bu çerçevede üstelik Kayseri Üniversitesinin birlikte üstüne düşeni bildirme gür şekilde yapmaya çalıştığını söyledi.

Rektör Karamustafa’nın konuşmasının ardından deprem bölgesinin farklı noktalarında kontrol ve kurtarma çalışmalarına gönüllü olarak katılan öğrenciler, istirdat çalışmaları sırasında yaşadıklarını ve duygularını anlattı. – KAYSERİ

Share: