Takımın “zeybek ağabeyi” hentbola tutkusuyla eş oluyor

Erkekler Hentbol Süper Takım ekiplerinden Trabzon Büyükşehir Belediyespor’un 37 yaşındaki topluluk kaptanı Samet Hakikat, hem muallimlik mesleğini sürdürüyor hem bile sahalarda arak döküp, tüvana sporculara benzer oluyor.

Trabzon’de kıytırık yaşlarda hentbolla tanışan ve beş 4’üncü sınıfta lisansını düzlük Mahiyet, bire bir süre altyapılarda oynadı. Arkası Sıra 2001’birlikte Kocaeli Üniversitesi Beden Terbiyesi Bölümünü kazanan Kök, eğitimini sürdürürken, hentbol kariyerine meydanlık vermeden bitmeme etti.

Hentbolda Süper Kütle’in birlikte, şans, canlı ve A Milli Takım’da yüz kere suret giyen Kök, bu süreçte muallimlik mesleğini da eline aldı.

Rize’nin İyidere ilçesine tutkun Kom Ortaokulu’nda beden terbiyesi öğretmenliği işleyen Töz, bir yandan birlikte Erkekler El Topu Süper Yığın ekiplerinden Trabzon Büyükşehir Belediyespor’bile yıpranmamış başarılar kabul etmek amacıyla ter döküyor.

Ekip arkadaşlarının kendisinden yaşça oldukça olmasından belde “Koca” görevini da üstlenen Kaynak, hentbola tutkusuyla kat sayı oluyor.

Takımın kaptanı ve sol kanat oyuncusu Asıl, başarılarını taçlandırmak için yaşın bariyer olmadığını sahadaki mücadelesiyle gösteriyor.

“Ölene kadar bu sporun içre olacağım”

Antrenmanlarını gösterişli tempoda sürdüren Samet Esas, AA muhabirine, hentbolla kıtipiyoz yaşlarda tanıştığını söyledi.

Ailesinin hentbolun içinden gelmesi dolayısıyla zahmet çekmediğini dile getiren Kaynak, “Süreçte yıldız, güre, A milli takımlarda fariza aldım. Öğretmenliğimi dahi hentbola borçluyum.” ifadelerini kullandı.

Soy, hentbolun hayatında çok muhteşem bir yere erbap olduğunu vurgulayarak, “Hentbol benim amacıyla artık hayat tarzı oldu. Yaş birçok olursa olsun mehabetli değil, kopamıyorum. Doğrusu takım çok dinç benzeri kadro. İçlerinde arz balaban abi olarak ben durmaktayım. Çoğu ortaöğretim öğrencisi. Onlar üstelik el topu sayesinde geleceklerini yakalamaya çalışıyor.” diye niteleyerek konuştu.

Arkadaşlarına ve çevresine örnek olmanın kendisini bahtiyar ettiğini kaydeden Esas, muallimlik yaptığı okulda birlikte öğrencileri spora yönlendirmek için çabalama sarf ettiğini anlattı.

Ahmet Kaynak, hentbolu bırakmayı katiyen düşünmediğini vurgulayarak, “Ölene kadar bu sporun içinde olacağım. Bundan dahi mutluluk duyacağım.” diye sözlerini tamamladı.

Share: