Takviye değnekleri saylav namzet adayı olmasına engel olmadı

Dayanak değnekleri milletvekili aday adayı olmasına engel olmadı

ANKARA – Yaşadığı rahatsızlık sonrası hayatını dayak değnekleriyle bitmeme yol açmak zorunda artan Sinan Karahan, Cumhuriyet Halk Partisi’nden mebus aday adayı oldu.

Cumhuriyet Umum Partisi’nde 13 Mart’ta başlayan 28’inci Periyot Saylav Namzet Adaylığı referans süreci hız kesmeden devam ediyor. Küçükken geçirdiği bala felci hastalığı sonucu bedenî engele eş olan ve İstanbul 3’üncü bölgeden aday olmak için zat aracıyla Ankara’ya seyahat fail Karahan, ayrıksı vatandaşlar kabil işlemlerini bağlamak için CHP umumi tarz binasındaki bankolara geldi. Başvuruya oğluyla gelen Karahan, burada önce yerine üyelik işlemlerini taharri ettirmesinin arkası sıra evraklarını ilişkin bölüme doğrulama etti. Ardından Karahan, “ahbaplık birimi” bölümünden adli sicil kaydını taharri ettirerek, 28’inci Dönüş Mebus Namzet Adaylığı başvurusunu tamamladı.

“Bire Bir adam hakkı sorunu kendisine meseleye göre bundan sonra çözüme ulaşılır diyerek düşünüyorum”

Özgürlükler ve yaşam hakkı üzerine ulama sunmak ve elini taşın altına başlamak istediği amacıyla milletvekili tevessül etmek istediğini tamlayan Karahan, sözlerine şöyle devam etti:

“Sokakta çocuğunu pusette gezdiren tıpkısı annenin çukura düşmesiyle bir engellinin yolda yürüyememesi bence bire bir manada. Tabii kim dezavantajlı gruplar var, fazlalık ayrımcılık uygulanması müstelzim gruplar var amma tıpkı âdem hakkı sorunu kendisine meseleye bakılırsa çıktı çözüme ulaşılır diyerek düşünüyorum. Şu anda bu ülkede devletin istatistiklerine bakarak yüzdelik 13 sakat var.”

Share: