Tapu ve KDV masrafı olmadan 40 ilde 499 arsa online namına kategorik artırmayla satışa çıkarılacak

Belde, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı marifetiyle 40 ilde 499 yer online olarak ve müzayede ile satışa sunulacak. Bakanlık, bu şekilde vatandaşa hem envestisman fırsatı hem birlikte özlük konutunu inşa etme imkanı sunuyor. Ödemede ise yüzdelik 25 önceden, almanak yüzdelik 9 ayırt, 24 ay mehil, KDV’den ve tapu harcından muaf olunacak. Peyda artırmalar 21-22 Eylül 2022 saat 10.30’de yapılacak.

TAPU VE KDV MASRAFINDAN MUAF

Arsalar yüzdelik 25 peşinat ve 24 kamer önel imkanıyla satışa sunulurken, tapu ve KDV masrafından affedilmiş olması birlikte yatırımcıya kolaylık sağlıyor. Yatırım amacıyla sunulan arsalar, Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Antalya, Vazıh, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Sazak, Muğla, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Uşak, Van ve Zonguldak illerinde düzlük alıyor. Öte yandan İstanbul’bile satışa çıkma bazı arsalar drone ile havadan görüntülendi.

“VATANDAŞLARIMIZ BU FIRSATI KAÇIRMAMALI”

Konuyla ilişkin değerlendirmelerde bulunan bir yurt danışmanı, “Domuzuna bir vesile vatandaşın bunu değerlendireceğini düşünüyorum. Ince zamandır ülkemizde basamak arzında eksiklik ve dava vardı. Vatandaşlar bile özlük arsalarında yapım etme fırsatı bulacak. Alelhusus yüzde 25 peşinatla yıllık yüzdelik 9 farkla 24 kamer vadeli şekilde veriyor. Tapu harcı bulunmayan. KDV’den affedilmiş kesinlikle avantajlı gözüküyor. Bilcümle yatırımcılar bunu izleme edecektir. Alelhusus evi sıfır, sülale yapacaklar bu fırsatı değerlendirebilirler. Hep 40 şehirde uygulanıyor. Ankara’da 400 bin Türk Lirasından başlıyor. Herhangi Bir şehrin rayicine göre rakamlar değişiyor. Özellikle yıllık artma yüzde 9 bu haddinden fazla kebir enflasyonun yüzde 80’lerde olduğu ayrımsız zamanda almanak yüzdelik 9 artışla yer almak ve 24 kamer taksit taksit ahzetmek KDV’den ve tapu harcından muaf olması buna haddinden fazla aşkın bağ olacaktır. Vatandaşlarımız bu fırsatı kaçırmamalı. Bu zamanda çarpık çurpuk aynı karı ika veya karı kabul etme şansı. Bizde yatırımcılar adına değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.Share: