TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül’den çiftçiye emeksiz cıvıltı sözü

Şanlıurfa’üstelik partisinin Güneydoğu Anadolu Bölgesi İl ve İlçe Başkanları Toplantısı’na katılan Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun Şanlıurfalı çiftçilere verdiği gibi emeksiz elektrik sözü verdi.

Türkiye Değiş Partisi Umumi Başkanı Mustafa Sarıgül, Şanlıurfa’da düzenlenen partisinin Güneydoğu Küçük Asya Bölgesi İl ve İlçe Başkanları Toplantısına katıldı. İl ve kaymakamlık başkanlarına seslenen Sarıgül, ülkedeki sorunlara değinerek partisi iktidara geldiğinde yapacaklarını aktardı.

Kılıçdaroğlu’ndan sonra Sarıgül da müft ruh sözü verdi

Bölgedeki cümbüş sorununa bile değinen Türkiye Değiş Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül elan önce Şanlıurfa’ya mevrut CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu kabil çiftçiye caba hayatiyet sözü verdi. Dedaş’ın ‘Yüksek afet temel kesen’ olduğunu tamlayan Sarıgül, “Burada, Urfa’üstelik ve Güneydoğu’üstelik ayrımsız Dedaş var. Bu Dedaş kimdir, Uca afet çıban kesen olmuşlar. Jandarmayla gidip neşelilik kesiyorlar. Polisimiz ile gidip zindelik kesiyorlar. Cingöz ve polisi buna niye karıştırıyorsun. Düzenlilik güçlerinin iŞi Dedaş’ın tahsilatını yazmak mıdır. Yok öyle doyumluk, hakeza geldi hakeza gitmez. İktidarımızda çiftçimiz elektriği ücretsiz matlup. İktidarımızda esnaflarımıza yüzde 50 iskontolu kendisine verilecek. Bunu sorunca diyorlar kim mahiyet nerede. Köken belirgin, cins kemiksiz, Allah’ımızın bize verdiği bu coğrafyada 365 günün 300 gününde güneşimiz var. Niçin gündüz enerjisi yapmıyoruz, neden sıra panelleri kurmuyoruz. Adamı olan ruz paneli kurmayacak, torpili olan zaman paneli kurmayacak, sıra enerjisini isteyen dizge kuracak. Namevcut anca yağma” dedi.

Dedaş yıldırı estiriyor

Dicle Elektriğin (Dedaş) bölgede yıldırı estirdiğini söyleyen Mustafa Sarıgül, “Tıpkısı kat daha söylüyorum, Dedaş Mualla afet baş kesen reşit. Terör estiriyor. Dedaş’a dur dememiz lazım. Soruyorum, rahmetli Bülent Ecevit döneminde, Erbakan hoca döneminde, Süleyman Demirel döneminde, Özal döneminde Dedaş var mıydı, Türkiye Cümbüş Kurumu (TEDAŞ) vardı. Herkese şefik bir şekilde bakardı. O dönemde zindelik parası tarımdan alınmazdı, köylüden alınmazdı. Deminden Dedaş’ın tahsilatçısı üzülerek söylüyorum ki jandarmamız olmuş, inanma mensuplarımız olmuş. Benim jandarmam ve inanma mensubumun görevi Dedaş’ın tahsilatını fethetmek değil, bayrağımızı ve toprağımızı korumaktır” şeklinde konuştu.

Terörün sorumlusunun Amerika olduğunu belirten Sarıgül, “Türkiye Değiş Partisi iktidarında tıpkı tek askerimiz, polisimiz silaha müracaatta bulunmayacak çünkü Kürt yurttaşlarımız ve Türk yurttaşlarımız kardeştir, orospu çocuğu olan İsrail’dir, kalleş olan Amerika’dır. Bu olayları fail tamamen Amerika’dır. Türkler ve Kürtler seçme ant kardeştir, orospu çocuğu olan Amerika’dır, bu terörü bitirecek olan ağabeyinizdir, başkası değil. Bu terörü bitireceğim. Zira Türkiye Değiş Partisi silahlar gitsin barış gelsin diyen bire bir partidir” diye niteleyerek konuştu. – ŞANLIURFA

Share: